Flört Döneminde Nasıl Mesajlaşılır

FLÖRT DÖNEMİNDE NASIL MESAJLAŞILIR?

SMS, Whatsapp, Facebook veya herhangi bir başka mesajlaşma uygulaması olsun fark etmez. Mesajlaşarak flört etmek çok uzun senelerdir popüler ve günümüzde akıllı telefonlar sayesinde biraz daha kolay hale gelse de, 10 yıldan uzun süredir pek çok nesil direkt olarak mesajlaşarak flört etmeyi uygun buluyor. Telefonla konuşmanın aksine her an her yerde atabileceğiniz mesajlar, ilişkinizin de daha iyi bir iletişime sahip olmasını sağlıyor. Flört döneminde nasıl mesajlaşılır sorusu da akıllarda çünkü henüz sevgililiğe ilk adımın atıldığı bu dönemde mesajlaşmanın da ayrı bir önemi var.

Mesajlarınızı kullanarak flört ederken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, doğru emoji kullanımı. Zira emojiler yazıda veremediğiniz duygu ve hisleri vermeniz için en önemli araçlar olarak karşımıza çıkıyorlar. Telefonla konuşma ya da yüzyüze görüşmenin aksine mesajlarda duygularınızı doğrudan yansıtamadığınız için, onları bir şekilde karşı tarafa iletmeniz gerekli. Aksi taktirde bir şakanın bile kötü bir söz gibi algılanması mümkün oluyor.

Bunun yanında mesajlarınızı aşırı sıklıkla ve çok uzun olacak şekilde göndermekten de kaçınmalısınız. Siz bir mesaj tutkunu olabilirsiniz ancak flört ettiğiniz kişinin mesajlaşmak yerine konuşmaktan daha fazla hoşlanması, arada bir uyumsuzluk yaratacaktır. Bilhassa karşı taraf çalışan bir kişiyse gün içerisinde mesajları okumak ve yazmak için yeterli vakti olmayabilir. Bu tip durumları göz önüne almalı ve mesajlaşma konusunda çok fazla baskı kurmamalısınız.

Flört döneminde ne kadar kışkırtıcı olacağınıza da bir karar vermeniz gerekiyor. Zira bu dönemde fazla kışkırtıcı bir konuşma tarzınızın olması, gecenin bir yarısı eve davet edilmeniz ile sonuçlanabilir. Eğer bu tip işlere girişmek istemiyorsanız mesajlarınızda da bundan bahsetmemelisiniz. Çünkü karşı taraf yanlış mesajlar alabilir ve buna karşılık bulamadığı zaman sizin ciddi olmadığınızı düşünebilir.

Ergenlik döneminde hepimiz mesajlaşmalarımızı kısaltmalar ile yaptığımızı biliriz. Bunun sebebi ise o dönemlerde bir SMS’e 150 karakterden fazlasını koymanın mümkün olmamasıydı. Lakin günümüzde bu tip bir sınırlamanın pek kalmamış olması sebebiyle çocuklar gibi slm, nbr kalıplarını kullanmaktan kaçmalısınız. Erkekler özellikle kısaltma ve çocukça konuşmalardan pek hoşlanmıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.