Evlilik Yüzüğü Nasıl Olmalı

EVLİLİK YÜZÜĞÜ NASIL OLMALI?

Evlilik yüzüğü ya da diğer adıyla alyans, nişanlı ve evli çiftlerin en önemli aksesuarları arasında bulunuyor ve bu yüzük ile bireylerin birbirlerine ne kadar bağlı oldukları gösteriliyor. Genelde evlilik teklifinde sunulan tektaş ile karıştırılmakta ancak aslında evlilik yüzüğü olarak adlandırılan yüzük alyans olmaktadır. Bu kısa bilgiyi verdikten sonra, evlilik yüzüğü nasıl olmalı sorusunun cevabını da sizler için araştırdık.

Ülkemizde yüzükleri her bir taraf diğer taraf için satın almaktadır ancak geçmiş senelerde bu genelde bir sürpriz halinde olmaktaydı. Şimdilerde ise yüzük çeşitlerinin çok fazla olması nedeniyle, kadınlar erkekler ile birlikte gelerek hoşlarına giden yüzüğü aldırmaktadırlar. Dolayısıyla tek başınıza gidip de müstakbel eş adayınıza bir yüzük almaya çalışmayın çünkü kadınlar kadar erkekler de son zamanlarda bu konuda hassas olmaya başladılar. En güzeli birlikte yüzük bakmaya gidip beğendiğiniz yüzükleri birbiriniz için almanızdır.

Alyans alırken en önemli noktalardan bir tanesi, çiftlerin ikisinin de aynı yüzüğü takmalarının gerekli olması. Yani aslında yüzük almaya birlikte gitmeniz işinize yaradı denilebilir çünkü bir karara varıp aynı yüzüğün parmağa uygun şekilde farklı boyutlarında olanlarını almalısınız.

Eskiden klasik, düz yapıdaki alyanslar çok tercih ediliyorlardı ve her evli çiftin parmağında bunları görmek mümkündü. Lakin yüzük üreticilerinin bu konuda çok sayıda farklı tasarıma imza atmaları, seçenekleri de çoğaltmış oldu. Bu durum yüzüğün maliyetini de bir miktar arttırıyor ancak hala klasik alyansları tercih edenler bir o kadar fazla.

Eğer erkek arkadaşınız sizin gibi taşlı ve motifli yüzükler sevmiyorsa, set olarak satılan yüzüklere bakabilirsiniz çünkü yüzük üreticileri artık aynı set içerisindeki erkek yüzüklerini daha erkeklere uygun üretiyorlar, kadın yüzükleri ise biraz daha süslü oluyor. Böylece herkesin gönlünü yapmak da mümkün oluyor.

Bilhassa bir tarafın altın alerjisi bulunuyorsa veya altın yüzüklerdeki diğer madenlere dair alerjiler mevcutsa, saf olarak satılan platin yüzüklere de göz atabilirsiniz. Platin altından çok daha ağır, sağlam, yıpranmayan ve çizilmeyen bir yapıya sahip olduğu için yüzüğünüzü çok uzun seneler boyunca kullansanız bile zarar görme ihtimali düşük olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.