Evlilik Kararı Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

EVLİLİK KARARI VERİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Evlilik kararı vermek hayattaki en zor işlerden bir tanesi olabilir. Zira evlilik ile birlikte hayatımızı tek bir kişi ile geçirmeye ant içiyoruz ve doğru kişi ile birlikte değilsek, evlilik bir zulüm haline dönüşebiliyor. Doğru kişi ile evlenenler ise ömürleri boyunca mutluluğu yakalıyor ve uyumlu birisi ile birlikte olmanın keyfini sürüyorlar. Evlilik kararı verirken dikkat edilmesi gerekenler hususunda tüm bilinmesi gerekenleri sizler için bir araya getirdik.

Öncelikle evlenmek istediğiniz kişinin gerçekten doğru insan olup olmadığını bilmeniz gerekli. Eğer evlilik kararını vereceğiniz bu kişinin evlendikten sonra değişeceğine dair bir düşünceniz varsa, aslında onun doğru bir kişi olmadığı söylenebilir. Zira değişmesini beklediğiniz bir birey, aslında size tam anlamıyla uyumlu değildir ve boş umutlara sahip olmanız nedeniyle hayal kırıklığına uğramanız neredeyse kesin. Ergenlik döneminin ardından insanların temel nitelikleri bir daha değişmeyecek şekilde belirlenir ve bu dönemin ardından onları değiştirmek neredeyse asla mümkün olmaz. Olduğu gibi sevdiğiniz bir kişi ise evlenmeniz için en uygun adaydır denilebilir.

Tabii ki sizin evliliğe hazır olmanız da çok önemli. Evlendikten sonra başka bir şehre gidebilir, işinizi değiştirmeniz gerekebilir veya evdeki belli başlı sorumlulukları almak zorunda da kalabilirsiniz. Bütün bu değişimler bir anda tüm düzeninizi alt üst edebilir. Bu yüzden evlenmeye karar vermeden önce partneriniz ile her detayı görüşmeli, kabul edemeyeceğiniz değişimlere hayır demelisiniz. Bazı kadın ve erkeklerin ailelerinden uzakta yapamamaları nedeniyle evlendikten sonra büyük buhranlar geçirdikleri de biliniyor.

Manevi konular haricinde maddi konular da evlenme kararında oldukça etkililer. Zira hem kadının hem de erkeğin evliliğin yükünü kaldırabilecek maddi gelire imkanı olmaması halinde krediler mecburi hale geliyorlar ve bu da en az bir kaç sene devamlı olarak kredi ödemek zorunda kalan çiftleri oldukça zorluyor. Hatta maddi gelir yetersizliğinin eşler arasında geçimsizliğe neden olması, boşanmayı da beraberinde getiriyor.

Bazı çiftler senelerce birlikte olduktan sonra evliliğin ardından kendilerini ilişkileri yıkılmış halde bulabiliyorlar. Bunun temel sebebi ise evliliğin ardından bireylerin bir karakter dönüşümü içerisine girmeleri. Eğer müstakbel eş adayınızda böyle bir değişim seziyorsanız fikrinizi bir daha gözden geçirmeniz yerinde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.