Evlilik Aşkı Öldürür mü

EVLİLİK AŞKI ÖLDÜRÜR MÜ?

Evlilik aşkı öldürür mü sorusu evlenmek isteyen ve birlikte olduğu kişiyi çok seven herkesin en az bir defa aklına gelmiştir. Zira evli olan çiftlerin evli olmayanlara yaptıkları telkinler sebebiyle ortaya çıkan bu soru, maalesef evlenmek isteyenlerin de hevesinin biraz kaçmasına neden oluyor. Yer yer evlilik aşkı öldürüyor ancak neden öldürdüğüne dair gerekli bilgilere sahip olduğunuzda, bunlardan kaçınarak mutlu bir evlilik sürdürme şansınız da olacaktır.

Evlendikten sonra aralarındaki aşkın giderek azaldığı çiftlere bir göz attığınızda, her şeyi birlikte yaptıklarını göreceksiniz. Her gün aynı şekilde kalkan, aynı şekilde yatan, aynı etkinlikleri yapan ve dışarıda bile sadece çift olarak takılan insanlar, bu rutinler ve alışkanlıklardan dolayı bir süre sonra birbirlerini özleme fırsatı bulamayacaklardır. Hayatın çok fazla rutine binmesi ve çiftlerin devamlı birlikte olmaları ise maalesef aşkın etkilerinin kaybolmasına neden olacaktır.

Çiftlerin geçmişten gelen harcama ve para kazanma alışkanlıkları ise aşkın temellerini sarsabilen etkenler arasında bulunuyor. Zira maddi problemlerin insanların ruh durumlarını ciddi anlamda etkiledikleri biliniyor. Bu etkiler ise maalesef bir süre sonra maddiyat kaynaklı kavgalarla perçinleniyor, evlilikteki sevginin hızla ortadan kalkmasına neden oluyorlar. Hatta çiftler arasındaki gelir dengesi farkları ile harcama alışkanlıkları bile evliliğin temellerinin sarsılmasını sağlayabiliyor.

Çocuk sahibi olan çiftler de evliliğin aşkı öldürdüğü bir ilişki içerisinde bulunuyorlar fakat bunun en temel sebebi çiftlerin sorumluluklarını paylaşmamaları. Çocuğun tüm sorumluluğunun kadına veya erkeğe yüklendiği bir evlilikte, bir tarafın sahip olacağı inanılmaz yorgunluk ve bıkkınlık, eşine vakit ayırmaktan imtina etmesine sebep olacaktır. Bilhassa tüm sorumluluğun kadına yıkılması, ev işleri ve mesai ile uğraşan kadınların eşlerine ayıracak hiç vakitlerinin kalmamasına neden oluyor. Bu ise maalesef bir süre sonra çiftlerin giderek birbirlerinden uzaklaşmalarını sağlıyor.

Çevrenizden duyduklarınız, akrabalarınız ve arkadaşlarınız da maalesef evliliğinizdeki aşkı öldürmek için ellerinden geleni yapacaklar. Bir süre sonra ilişkinizi eleştirmeye başlayanlar, hayat tarzınıza karışmaya çalışanlar ve eşinizin tanıdıklarından duyacağınız sözler, maalesef aranızın bozulmasının sebepleri arasında olacaklar. Bu yüzden evliliğindeki sevgi ve aşkı korumak isteyenler, çevreden gelen sözlere kulak asmamalı, kendi istedikleri hayatı yaşamalılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.