Evliliğimi Nasıl Mutlu Bir Hale Getirebilirim

EVLİLİĞİMİ NASIL MUTLU BİR HALE GETİREBİLİRİM?

Pek çok evli çift, evliliklerinin başlangıcında ne kadar mutlu olduklarını ancak bir süre sonra bu mutluluğun yerini monotonluk ve sıkılganlığa, hatta açık açık mutsuzluğa bıraktığını belirtiyor. Dolayısıyla evliliğimi nasıl mutlu bir hale getirebilirim, evliliğimi nasıl güçlendirebilirim sorusu da bir süre sonra akıllarda yer ediniyor. Halbuki bir evliliği daha mutlu yapmak sandığınız kadar zor değil ve bunun için her ikinizin de birazcık çaba göstermesi yeterli.

Çiftlerin büyük bir kısmı, belli bir rutini takip etmeyi sever ve bu durum bir süre sonra ilişkinin genel halinin bir rutin haline gelmesine neden olur. Yani her hafta aynı zamanda alışverişe gitmek, aynı kafelerde takılmak, aynı zamanlarda gezmek ve aynı günlerde cinselliği yaşamak gibi genel düzeni monoton hale getiren tüm uygulamalar, ilişkideki heyecanı alıp götürecektir. Bunun yerine zaman zaman beklenmedik şeyler yapın, planlanmamış etkinliklere katılın ve hayatınızın düzenini değiştirin. Bu sayede ikinizin de çok daha canlı ve mutlu hissedeceğini söyleyebiliriz.

Yapılan araştırmalar çiftlerin geçmişte yaşadıkları güzel ve mutlu anların geleceği de şekillendirdiğiniz, tartışmalar ve kavgalardan dolayı nefes alamayan çiftlerin, bu tartışmalardan sonra aradan yıllar geçse bile hala mutlu olamadıklarını gösteriyor. Bu nedenle birlikte olduğunuz kişiyle sadece sorunlarınızı değil, aynı zamanda güzel anlarınızı da paylaşın, hatta birlikte gülebilmek için bahaneler yaratın. Gelecek günlerde moraliniz bozulduğunda bu güzel anlar aklınıza gelecek ve ikiniz de aslında ne kadar mutlu olduğunuzu fark edeceksiniz.

Her ilişkide illa ki tartışılacak ve kavga edilecek bir konu bulunur ancak bu tartışmaların sonuçlarının havada kalmaması, haklı olan tarafın haklılığını ve haksız olanın da haksızlığını kabul etmesi, ayrıca tartışmalarda seviyenin düşmemesi, sorunların çözülmesi ve mutlu bir gelecek için önemli. Devamlı haksız olduğunuz halde isteklerinizi yaptırmak için sorunlar çıkartmanız, ilişkinizin altına bir dinamit koymaktan başka bir işe yaramayacaktır. Eğer eşiniz bunu yapıyorsa, onu üslubunuzu bozmadan sakin bir dille uyarmayı da unutmamalısınız.

Sosyalleşmek, spor yapmak, başbaşa vakit geçirmek ve güzel sohbetler etmek, ilişkinin genel modunun yükselmesine yardımcı olarak aranızdaki sorunların arkaplanda kalmasına yardımcı olacaktır. Mutlu bir evlilik için bütün gün eve tıkılmak ve her gün aynı şeyleri yapmak değil, hayatı biraz canlı tutmak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.