Evliliğimi Nasıl Kurtarabilirim

EVLİLİĞİMİ NASIL KURTARABİLİRİM?

Yayın Tarihi30 Haziran 2016 | EVLİLİK

Evlilikler her çiftin hayali ancak maalesef evlendikten sonra ortaya çıkan pek çok beklenmedik sorun, çiftlerin arasının açılmasına neden olabiliyor. Böylesi bir durumdaysa varolan sadece iki tane çözüm bulunuyor. Bunlardan bir tanesi herşeyi tekrar yoluna koymak, ikincisi ise boşanmak. Fakat çiftlerin bazen boşanmakta inat etmelerine karşın, boşanmaktan kaçındıklarını ama sorunlarını çözemediklerini de görebiliyoruz. Dolayısıyla çözülemeyen sorunlarını çözmek ve boşanmaktan kaçınmak isteyen, evliliğimi nasıl kurtarabilirim diyen çiftler için bir kaç önerimiz olacak.

Sorunlarınızı Başkasına Anlatmayın

Erkekler genellikle aile içi sorunlarını pek dışarıya anlatmazlar ancak kadınlar bu konuda biraz daha dışa dönükler. Fakat maalesef sorunların anlatıldığı kişiler pek çenelerini tutmayı bilmedikleri için, laflar illa ki erkeğe veya kadına geri döner, böylece sorunların üstüne yeni bir sorun eklenir. Hatta başka insanların bu konuda müdahalelerde bulunmaya çalışmaları, işleri iyice zora sokar. İkiniz arasındaki sorunların çözümü için arabulucu olarak ailelerinizi kullanabilirsiniz ancak bunun sınırlarını ve gerekliliğini iyi belirlemelisiniz.

Tartışmaya Son Verin

Çözülemeyen bir sorunda haksızsanız haksızlığınızı itiraf etmek, işi inada bindirmemek çok önemli. Pek çok kişi sırf gurur yaptığı için haksızlığını itiraf etmiyor, haklı olan taraf ise haklılığı ortaya çıkmasına karşın yine de tartışmaya bir son vermiyor. Hem hataların itirafı, hem de hata yapılanın konuyu daha fazla sündürmemesi, evliliğin selahiyeti açısından büyük bir önem taşıyor.

Geçmiş Tartışmaları Konu Haline Getirmeyin

Geçmişte şu anki sorununuzdan bağımsız olarak bambaşka konularda anlaşmazlıklar yaşamış olabilirsiniz. Şimdiki tartışmanızla doğrudan alakası olmadığı müddetçe geçmiş anlaşmazlıkları gözardı etmeli, onları yeniden mevzubahis yapmamalısınız. Aksi taktirde sorunlarınızın üstüne bir de yeni sorunlar eklenecektir ve evliliği kurtarmak iyice zor hale gelecektir.

Aldatmayın, Aldatıldığınızı Düşünmeyin

Eşinizle anlaşmazlık yaşadınız diye o sizi hemen aldatacak değil fakat siz de bu konuda kendinize dikkat etmelisiniz. Pek çok kişi, eşlerin arası bozulduğunda hemen bir tarafın aldatma eğilimi olduğunu düşünür ancak aslında aldatmak sanıldığı kadar yaygın bir şey de değil. Kuruntu yaparak hem kendinize hem de eşinize eziyet etmeyi bırakmalısınız.

Çocuk Evliliği Kurtarmaz

Çocuk yaparak evliliği kurtarmaya ise kesinlikle çalışmamalısınız. Geçici olarak bu yöntemle evliliğinizi biraz daha sürdürebilseniz de, evdeki huzursuzluklar maalesef çocuğu da etkileyecektir ve sağlıklı bir psikolojik gelişime engel olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.