Evliliği Kurtarmanın Yolları

EVLİLİĞİ KURTARMANIN YOLLARI

Yayın Tarihi28 Ekim 2012 | EVLİLİK

Evlilikler uzun yıllar yaşanan bir ilişkiden sonra evlenen çiftler arasında bile pek çok sorundan dolayı bitebiliyor ve boşanmalar her zaman iki tarafın da isteğiyle değil, tek bir tarafın isteğiyle de gerçekleşebiliyor. Bu aşamaya gelmemek ve evliliği bitiş yoluna sokmamak için evliliği kurtarmanın bazı yolları elbette mevcut.

Çocuk Yapmak Evliliğinizi Kurtarmaz

Evliliği kurtarmanın yollarından bahsetmeye ilk önce yapılmaması gereken en önemli şeyden başlamayı uygun buluyoruz. Evliliği veya ilişkiyi kurtarmak için çocuk yapmak toplumda en sık başvurulan yöntemlerden birisi olsa da evliliği bazen kurtarmak dışında bir işe yaramıyor ve çiftlerin mutluluğunu sağlamadığı gibi mutsuz ve psikolojik sorunlara sahip çocukların yetiştirilmesine önayak oluyor. Bu nedenle başvurmamanız gereken yöntemler arasında evliliği kurtarmak için çocuk yapmak yer alıyor.

Aldatmayın ve Aldatıldığınız Kuruntusunu Barındırmayın

Son zamanlarda hem erkeklerde hem de kadınlarda ufak kaçamaklar, evlilik dışı ilişkiler popüler hale gelmeye başladı. Evdeki sorunlarınızdan kaçmak için başkaları ile birlikte olmak, onlarla paylaşımlarda bulunmak evliliğinizi kurtarmayacaktır. Tam tersi dikkatinizi ev dışına çekeceğinden dolayı sadece resmi kağıt üzerinde evliliğinizi devam ettirmenizi sağlayacak ancak gerçek bir evliliğe devam etme şansınızı azaltacaktır.

Aynı zamanda sürekli olarak eşinizle problem yaşadığınız için onun sizi aldattığını kafanızda kurgulamanız da bir o kadar tehlikelidir. Eşinize güven duymanız evliliğinizi kurtarmanın en önemli yolları arasında yer alıyor. Elinizde bu şüpheye yol açacak çok ciddi kanıtlar olmadıkça üzerine düşünmeyin ve bunu ona belli edip durmayın.

Eski Defterleri Açıp Durmayın

Eşinizle her ne kadar sorunlar yaşıyor olsanız da mevcut olan sorununuzun üstüne bir de geçmiş kavgaları, anlaşmazlıkları açarak daha da sorun eklemeyin. Kendinizi o an tartıştığınız konuya verirseniz en azından bir çözüm bulabilme ve kavgayı sakince sonuçlandırabilme olanağı bulabilirsiniz.

Tartışmaya Gerçekten Son Verin

Eğer bir konuda tartışıyorsanız, tartışmanın sonunda o konunun bir daha açılmamak üzere kapandığından emin olun. Siz veya eşiniz tartıştığınız konuda haklı olmuş olabilir ve bunun neticesinde özür dilemiş bile olabilirsiniz. Ancak ikinizin de yapması gereken bu konuda yaşanan gerginliği bu şekilde bağlamak ve başka zamanlarda başka şekillerde gün yüzüne çıkarmamak.

Haksızlığınızı İtiraf Etmeyi Bilin

Evlilikte kavgalar öyle ya da böyle bir şekilde yaşanıyor. Genellikle yaşanan boşanmaların ve bozulan ilişkilerin temelinde ise bu kavgalarda kimsenin haksız çıkmak istememesi geliyor. Hem siz hem de eşiniz haksız olduğunuz yerlerde işi inada vurmazsanız ve haksız olduğunuz halde sırf haklı görünmek için konuyu farklı yerlere çekerek tartışmayı uzatmaya kalkmazsanız pek çok sorunun önüne geçebilirsiniz.

Bozulan İlişkiniz Aranızda Kalmalı

Özellikle kadınların en çok yaptığı hatalardan bir tanesi eşleriyle yaşadıkları her tartışmayı, her anlaşmazlığı akrabalarına ve yakın arkadaşlarına açmalarıdır. Eşinizle olan ilişkiniz size özel olduğu için başkalarının tartışmalarınız ve kavgalarınız ile yapacakları yorumlar size özel değil onların kendi hayatlarına dair olacaktır. Bu nedenle başkalarının kendi deneyimlerinden etkilenerek eşinizle aranızı iyice açmak yerine işinin ehli bir evlilik danışmanı ile birlikte çalışırsanız çok daha etkili bir şekilde evliliğinizi kurtarma şansı elde edebilirsiniz.

One Response to EVLİLİĞİ KURTARMANIN YOLLARI

  1. olamaz diyor ki:

    guzel yazi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.