Evliliği Kurtarmak İçin Çocuk Yapmak

EVLİLİĞİ KURTARMAK İÇİN ÇOCUK YAPMAK

Yayın Tarihi22 Ekim 2017 | EVLİLİK

Evlilikler bazen maalesef istediğimiz gibi gitmiyorlar ve bu durumda ya ayrılık ortaya çıkıyor ya da evliliğini kurtarmak isteyen taraflar bunun için mücadele etmeye başlıyorlar. Elbette her evliliğin başarılı bir şekilde devam etmesini beklemek mantıklı olmayacaktır ancak işe yarayıp yaramayacağı bilinmeyen bir çözümü uygulamaya kalkışmak da bir o kadar tehlikeli olacaktır. Sizlere evliliği kurtarmak için çocuk yapmak hakkında bir kaç bilgi vermek istiyoruz.

Yapılan araştırmalar, evliliği kurtarmak için yapılan çocukların genellikle aileyi daha da böldüğünü göstermektedir. Zira bu çocuk, hem aile problemlerinin tam orta yerinde doğduğu için çekişme ve bölünmelerden etkilenmektedir, hem de çiftlerin artık birbirlerine ayıracak hiç zamanları kalmadığı için aralarındaki mesafe de giderek artmaktadır. Özellikle çocuğun nasıl yetiştirileceği hususundaki ayrılıklar, çocuğun gel gitler yaşamasına sebep olarak vaziyeti daha da kötüleştirmektedir. Bebeklik döneminde çocuk ailenin bütünlüğünün biraz daha devam etmesini sağlasa da, o büyüdükçe evliliğin yeniden çatırdamaya başladığını görmek mümkündür.

Çocuğun bir evlilikteki bağları daha sıkı hale getirmesi için o evliliğin hali hazırda iyi bir şekilde devam ediyor olması gerekmektedir. Zira çocuklar onlara verdiğiniz sevgiyi kat kat geri verirler ve bu durum aile bireylerinin genel olarak kendilerini daha yakın, daha sıkı ve moralli hissetmelerine yardımcı olur. Anne ile baba arasındaki ebeveynlik bağı sevgi dolu ailelerde daha sıkı hale gelirken, sevgi duymayan anne babalar çocuklarına yeterince sevgi veremedikleri gibi birbirlerine de daha yakın hale gelmezler.

Hatta bazen, bir tarafın çocuk isteyip de diğer tarafın istemediği hallerde, bu duygusal ayrılık artık onarılamayacak hale gelebilmektedir. Eğer ki çocuk bir şekilde doğarsa, bu defa bir ebeveyn çocuğa karşı uzak dururken, diğer ebeveyn aşırı bir ilgi gösterecektir. Bunun sonucunda ise maalesef çocuğun psikolojisi darmadağın olacaktır.

Uzmanlar sevgisiz bir aile içerisinde büyüyen çocukların, yetişkinlik döneminde de ilişkilerden korktuklarını, karşı cins ile duygusal bağlara girmekte zorlandıklarını ve bunun neticesinde kendi hayatlarında başarısız aile denemelerine sahip olduklarını belirtiyorlar. Bu yüzden çocuğunuzun başarılı ve mutlu bir aile hayatına sahip olabilmesi için gerçekten anne babanın birbirine sevgiyle bağlı oldukları bir evlilik içerisinde olmaları gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.