Evliliği Bitiren Sebepler

Evliliği Bitiren Sebepler

Bazı evlilikler mutlu son ile sonsuza kadar devam ediyorlar ancak pek çok ilişkinin ayrılık ile sonlandığı da bir gerçek. Bu durumu her ne kadar pek istemesek de, hayat bizi ayrılığa sürükleyebiliyor ve bu nedenle ilişkiyi bitiren hatalar hakkında biraz bilgi sahibi olmak gerekiyor. Zira bu temel hatalardan kaçınmak, pek çok ilişkinin kurtulmasına yardımcı olacaktır ve çiftler arasındaki uyum problemsiz bir şekilde devam edecektir.

Evliliklerin altına dinamit döşeyen en önemli faktörlerden bir tanesi, bir tarafın fazla baskın olması ve diğer tarafın fazla fedakarlık yapar bir halde olmasıdır. Bu durum bir süre sonra sizin her konuda fedakarlık yapar hale gelmenize sebep olurken, partnerinizin ise bu fedakarlıklara karşı duyarsızlaşmasına sebep olur. Dolayısıyla her zaman bir şeyler veren taraf olmaktan vazgeçmeli ve kendinizden ödün vermeye bir son vermelisiniz.

Bazı çiftler gerçekten çok uyumlu oldukları için hiç tartışma yaşamazlar ancak bazıları ise maalesef sırf tartışmamak adına problemleri içlerine atarlar. Bu durum bir süre sonra tarafların fark etmeden birbirlerinden soğumalarına sebep olur ve neticesinde ayrılık yaşanır. Hiç tartışmadığınız için mükemmel bir ilişkiniz olduğunu düşünmeyin, zira bazen tartışmamak problemleri sadece halının altına attığınızı gösterir.

Evliliğin başarılı bir şekilde devam etmesi, aslında tarafların ikisinin de hayatlarından memnun ve mutlu olmaları ile gerçekleşir. Özellikle birbirine tam olarak benzeyen çiftler ise bu konuda problemler yaşarlar çünkü bir taraf bir sebepten mutsuz olduğunda, diğer taraf da bu mutsuzluğa ortak olur. Dolayısıyla hayatlarına dair mutsuzluklar yaşayan çiftler, bir süre sonra sorunun ilişkide olduğunu düşünmeye başlarlar. Dolayısıyla sizinle birebir uyumlu ve aynı özelliklere sahip bir partner aslında kötü bir haber olabilir. Size yeni bakış açıları katacak birisiyle birlikte olmak isteyebilirsiniz.

Bir ilişki içerisindeki tarafların birbirlerine bağlı olmaları gerekli ancak bağımlı olmaları başka bir konu. Zira pek çok ilişkide, çiftler birbirlerine o kadar bağlanıyorlar ki, günlük hayatlarını diğer taraf olmadan sürdüremiyorlar ve hayattan da keyif alamıyorlar. Bu durum aşırı ilginin bir süre sonra can sıkıcı hale gelmesine sebep olarak ilişkilere son vermektedir. Dolayısıyla bağlılığı bağımlılık ile karıştırmadığınızdan emin olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.