Evli Bir Erkekle Birlikte Olmak

EVLİ BİR ERKEKLE BİRLİKTE OLMAK

Yayın Tarihi28 Temmuz 2016 | EVLİLİK

Yaşamlarımızda her ne kadar elimizden geldiğince kendimize uygun, anlaşabileceğimiz ve koşulların da uyuştuğu birer sevgili yahut eş arayışında olsak da, maalesef bazen beklenmedik şeyler ortaya çıkabiliyor ve bir anda tüm dünyamızı alt etmeyi başarıyor. Evli bir erkekle birlikte olmak da bunlardan bir tanesi, zira bazı durumlarda erkek arkadaşının evli olduğunu kadınlar sonradan öğrenebiliyorlar veya en baştan bildikleri halde böyle bir kumar oynayabiliyorlar. Sizler için bu durumun sonuçlarını kısaca değerlendirmeye çalışacağız.

Evli bir erkekle birlikte olan kadınların ilk bilmeleri gereken şey, başkasıyla hali hazırda evlilik ilişkisini sürdüren bir insanın ne kadar tehlikeli olabileceğini es geçmemeleri gerektiğidir. Zira şu haliyle dini nikah kıyılsa bile yasal olarak bir başkasına bağlı olan partneriniz, dilediği an eşine geri dönebilir, sizi yarı yolda bırakabilir ve sizinle herhangi bir yasal bağı olmadığı için bu konuda herhangi bir hak iddia etme imkanınız da olmaz. Pek çok kadın, maalesef bu hataya düşüyor ve üstüne üstlük bir de evli bir insandan çocuk sahibi olarak kendisini iyice bir çıkmaz içerisinde buluyor. Devletin evlilik kurumu üzerine koyduğu yasaların hem kadınları hem de erkekleri istenmeyen pek çok durumdan koruduğu kesinlikle unutulmamalıdır.

Evli bir erkekleyken ortaya çıkacak olan sadakat sorunu da kesinlikle dikkate alınmalı. Yasal eşini bırakan fakat yasal olarak ondan ayrılmaya cesaret edemeyen bir erkeğin, gelecekte eşine yeniden dönüp dönmeyeceğini bilme ihtimaliniz yok. Elbette evliyken bir başkasıyla olması, sizinleyken de başka birisine gönlünün kayıp kaymayacağını bilmenizi de imkansız hale getiriyor. Sadakat duygusunun bir ilişkide en önemli öğelerden bir tanesi olduğunu dikkate alırsak, sadakati şüpheli bir insanla ne kadar aşık olursanız olun birlikte olmanız, maalesef çoğunlukla istenmeyen sonuçlarla karşılaşmanıza neden olacaktır.

Pek çok kadın, biraz da aşkın büyüsüne kapılarak, kendisini bu durum içerisinde buluyor ve daha sonra maalesef bundan büyük bir pişmanlık duyuyor. Zaman zaman vicdanının sesine kulak veren kadınlar, vicdanlarının bu duruma müsaade etmek istemediğini de hissediyorlar. Gelecekte ilişkilere dair yaşanacak sorunların önüne geçebilmek için bu tip ilişkilerden uzak durmanız, uzun vadede ruh sağlığınızı korumanıza da yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.