Evlenmeye Karar Vermek

EVLENMEYE KARAR VERMEK

Evlenmeye karar vermek çok zor bir iş ve biz de bunun farkındayız. Ancak bazıları bu konuda biraz fazla hızlı davranırken, bazıları ise çok yavaş davranarak işin heyecanını kaçırıyorlar. Halbuki evlilik kararını vermek veya evlenmemeye karar vermek için dikkat etmeniz gereken bazı temel noktalar mevcut ve bu noktalar sayesinde kararınızı daha kolay vermeniz de mümkün olacak. Sizler için bilmeniz gereken herşeyi bir araya getirdik.

Öncelikle evlenmek istediğiniz kişinin tam olarak evlenmek istediğiniz kişi olup olmadığını dikkatle değerlendirmelisiniz. Pek çok kadın ve erkek maalesef karşısındaki kişinin evlendikten sonra değişeceğini ve yepyeni bir insan olacağını düşünüyor. Halbuki insanlar zaman içerisinde değişim geçirirler ancak bu değişimler illa ki sizin beklediğiniz yönde olmayabilirler. Yani onu o olduğu için sevmiyor, onun dönüşme ihtimali olan kişi için seviyorsanız, evliliğin pek de doğru bir karar olmaması çok mümkün.

Tabii ki kendi isteklerinizin de uzun vadeli olduğundan emin olmalısınız. Pek çok kadın ve erkek, evlendikten sonra aslında evlenmek istediği bireylerin farklı tipte bireyler olmaları gerektiğini fark edebiliyor. Mesela dışa dönük ve sosyal bir erkek, evcil bir kadın için bir süre sonra rahatsız edici olmaya başlayabiliyor çünkü bu tip erkekleri eve sokmak mümkün olmayabiliyor. Dolayısıyla evlilik kararınızı verirken gelecekteki yaşam tarzınızı hayal ederek bu kararı uygulayın.

Evlenmeden önce ailelerin uyumunun çok ciddi bir gereksinim olduğunu fark etmiyorsunuz ancak evlendikten sonra herkesin birbiriyle bir şekilde görüşüyor olması yüzünden aileler arası farklar da alenen açığa çıkıyor. Özellikle tahammül seviyesi düşük ailelere sahip olan bir taraf veya iki taraf varsa, bu durum evliliğin zedelenmesi ile sonuçlanıyor çünkü genç evliler hiç kimseyi mutlu edemiyorlar. Dolayısıyla aileler arasında uyum yoksa bile partnerinizin bunu kafaya takmayacak birisi olduğundan emin olmalısınız.

Ailesine bağımlı bir insanla evlenmeden önce de maalesef iki defa düşünmeniz gerekli. Zira bu bireyler genellikle ailelerinin taleplerine karşı çok hassas oluyorlar ve bir süre sonra diğer tarafı bu isteklerin altında eziyorlar. Dolayısıyla partnerinizi iyi tanımalı ve onun kök ailesinden artık ayrılma zamanının geldiğini fark ettiğinden emin olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.