Evlenme Teklifi Nasıl ve Nerede Yapılır

EVLENME TEKLİFİ NASIL VE NEREDE YAPILIR

Yayın Tarihi19 Ekim 2012 | EVLİLİK

Evlenme teklifi her çiftin hayatında gerçekleşen en özel anlardan bir tanesi. Her ne kadar blogumuzda temel olarak kadınlara yönelik yayınlarda bulunsak da kadınları da ilgilendiren bu konuda erkeklerin büyük eksikleri olabildiği için onlara yönelik bu yazımızı hazırlama gereği duyduk.

Hayallerdeki evlilik teklifi her kadın için değişiklik gösterse de genel geçer bazı kurallara dikkat ederseniz hem işiniz kolaylaşır hem de burada yer alan tavsiyelerimizden yola çıkarak evlilik teklifi nasıl ve nerede yapılır hakkında kendi fikirlerinizi üretmeniz de çok daha kolay hale gelir.

Sanmayın ki bu yazımız sadece erkekler için, şu günlerde kadınların da evlilik teklifinde bulunması normal ve hatta popüler bir şey haline geldi. Siz de müstakbel eşinize bir sürpriz yapmak isterseniz elbette faydalanacağınız bilgilerimiz var.

Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır

Evlilik teklifiniz illa ki şaşalı, pahalı hediyeler ve ağdalı sözlerle olmak zorunda değil. Sevdiğinize onu ne kadar sevdiğinizi basit ama romantik yöntemlerle anlatmaya çalışın. Yapay ve eğreti duran cümlelerden kaçınarak hem dürüst olun hem de içten olduğunuzu göstermeye çalışın.

Özellikle son zamanlarda neredeyse şov haline getirilen evlilik teklifleri her ne kadar video ve yazılarda etkileyiciymiş gibi görünse de bunların doğal görünmeyenleri emin olun o kadar da şaşalı durmuyorlar.

Yine de teklifinizi ederken uymanız gereken bazı gelenekler de mevcut. Güzel bir demet çiçek almak, içerisine içinizden gelen ufak bir notu yerleştirmek, başbaşa yemeğinizi yerken evlilik teklifinizi yapmak standart olsa da kadınların sevdiği teklifler arasındadır.

Ayrıca teklifinizi yaparken kız arkadaşınızın yapısını da göz önünde bulundurmalısınız. Toplum içerisinde utangaç bir sevgiliniz varsa emin olun herkesin içinde gürültülü ve dikkat çeken bir tekliften değil ikinizin arasındaki samimi bir tekliften hoşlanacaktır.

Unutmayın ki evlilik teklifiniz sırasında her şeyin çok iyi, çok mükemmel ve hatasız olması için gereğinden fazla uğraşırsanız stres ve gerilim nedeniyle samimiyeti yok edebilir ve sandığınızdan çok daha başarısız bir evlilik teklifinde bulunmuş olabilirsiniz. Mükemmeliyet kavramınızı gözden geçirerek teklif sırasında olayları biraz akışına bırakmaya çalışın.

Evlilik Teklifi Nerede Yapılır

Evlilik teklifinizi illa ki otantik bir yerde, denize karşı lüks bir restoranda yapmak zorunda değilsiniz. Hatta bunun yerine sizin için değerli olan, birlikte anılarınızın yer aldığı veya her zaman keyifli vakit geçirdiğiniz bir yeri seçerseniz sevgilinizin kalbine hitap etme şansınız çok daha fazla olur.

Eğer kız arkadaşınız dostlarına, ailesine değer veren, özel anlarında onların da yanında olmasını isteyen bir kişiliğe sahipse tek başınıza değil onlarla birlikte olabileceğiniz, bir grup olarak güzel vakit geçirebileceğiniz bir mekanda evlenme teklifinizi yapmanız onu etkileyecektir.

Teklifinizi ne çok erken saatlerde ne de çok geç saatlerde yapmamaya çalışın. Böylece eğer ikiniz de çalışıyorsanız teklifiniz öncesinde dinlenme zamanınız olur ve geç saate kalmazsanız da uyku, yorgunluk gibi işinizi zorlaştırabilecek etkenlerden kendinizi korumuş olursunuz.

Evlilik teklifinizi daha kolay gerçekleştirmek için sizlere verdiğimiz bu tavsiyeler elbette ki kesinlikle yapılması gerekenler değil. Kendi hayal gücünüzü ve kız arkadaşınızın özelliklerini de hesaba katarak teklifi özelleştirmeyi ve size uygun hale getirmeyi sakın unutmayın!

14 Responses to EVLENME TEKLİFİ NASIL VE NEREDE YAPILIR

 1. Anonim diyor ki:

  Kafam cok karısık beni dinleyecek birisi var mı akıl hocası arıyorum

 2. Zehra diyor ki:

  merhaba, arkadaşlar kesinlikle evlilik teklifinizde kalp havai fişek, volkan, balonlar, kalp ve gül konfeti kullanmalısınız. Unutulmaz ve muhteşem olacaktır. Bu ürünleri temin etmek ise düşündüğünüzden daha kolay ehavaifişek ve kutlamamarketi sitelerinden verdiğiniz siparişler bir günde adresinizde.

 3. merve diyor ki:

  Bence bu dunyadaki en iyi sey ask ünalı çoooooook seviyorum

 4. emre diyor ki:

  Bnim sevdiğm kz olsn yeterki

 5. Anonim diyor ki:

  Bnde mutlu olduğnz kişye evlenme teklifi edin

 6. erhan diyor ki:

  ben im hayattım bu kimse karışamaz birbirimizi kandırmanın bir alemi yok kimse kimse yoktu okız tuttu ellerimden gün gelir ben de mesut yuva kurarım ..özgeyle.. başkası olmayacak hayatım da…

  • erhan diyor ki:

   gamzenin neyi var la güzel olsa bari içim yanmaz ama özge öyle mi evlenme teklifine evet diyecem gelsinnnn….buuda gamzenin gözü önünde yapmasam..bende ne olayım..oistedi ayrılmayı..finali ben yapacammmmm…..gamze degil ben yapacam son birşey daha onu çok seviiiiyorummmmmmmmm……

 7. erhan diyor ki:

  mesala aniden olan birşey kopar birgün evlenme teklifini basarım özgeyle birlikte olmak ona dokunabilmek yokmu işte ozaman en mutlu erkegi ben olurum….onu çok seviyorummmm…..

 8. erhan diyor ki:

  mesala gamze yle ben hayatta evlenmem..ama ööyle olacak şey olursa özgeyle evlenmeyi tercih ederdim

 9. erhan diyor ki:

  evlenmek bana uzak ..mesala özge obenimle evlensin varya mutlu edecegime yeryüzü kadar temiz yürekli

 10. asena diyor ki:

  Bence çooook güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.