Evlenince Hayat Nasıl Olur

EVLENİNCE HAYAT NASIL OLUR?

Yayın Tarihi23 Mart 2018 | EVLİLİK

Evlilik her zaman dışarıdan bakıldığı gibi olmayabiliyor ve pek çok kişi evlenmeden önce nasıl bir hayatla karşı karşıya kalacağını kestirmekte zorlanıyor. Elbette her şeyde olduğu gibi evlilikte de zaman zaman sizi çok sevindirecek, zaman zaman da sizi kızdıracak bazı gelişmeler oluyor ve bunlar hakkında önceden fikir sahibi olmanız, beklentilerinizi doğru ayarlamak konusunda yardımcı olacaktır. Sizler için evlenince hayat nasıl olur sorusunu cevaplandırmaya çalıştık.

Evlenince en dikkat çekecek şeylerden bir tanesi, ev işlerindeki artış. Zira anneniz artık size yardımcı olmayacak ve bunun yanında iki kişinin sebep olduğu ev işi miktarı da daha fazla olacak. Bilhassa çalışmayan ve ev hanımlığı yapacak olan genç kadınların bu durumdan dolayı biraz rahatsız olmaları mümkün. İkisi de çalışan çiftlerde ise çiftlerin ev işlerini paylaşmaları gerekecek çünkü tüm yükün tek bir kişiye binmesi doğru olmayacaktır.

Evlenmeden önce sevdiğiniz kişinin genellikle her zaman bakımlı ve hazırlıklı halini görüyorsunuz ancak evlendikten sonra bu durum biraz değişiyor. Zira evliliğin ardından onu hazırlıksız ve bakımsız gördüğünüz zamanlar çok olacak. Bu durum ise bazı çiftlerde beklentilerden dolayı beklenmedik duygular uyandırabiliyor. Dolayısıyla kendinizi bir bilinmeze hazırlamaya çalışın!

Bazı alışkanlıklarınıza da evlilik ile birlikte son vermeniz gerekebilir. Hem kadınlar hem de erkekler, evlendikten sonra bir diğerini rahatsız edecek davranışlara sahip olabiliyorlar ve bu nedenle kendilerine çeki düzen vermeleri gerekebiliyor. Banyodan sonra saçları ve kılları toplamak, etrafı düzensiz bırakmamak, belli başlı görevlerinizi yerine getirmek gibi şeyler evliliğin ardından hayatınıza girecektir. Herkesin belli başlı tavizler vermesi gerekeceğini unutmayın.

Evlendikten sonra cinsel hayatınızda da zaman içerisinde gün bazında bir azalma olacaktır. Her gün cinsel ilişki yaşamak başlarda sıradan olsa da, ilerleyen aylar ve senelerde haftada 1’e, hatta ayda 1’e kadar cinselliği azalan çiftler mevcut. Bunun temel sebepleri arasında ise hem her akşam cinselliğin mümkün olmasının verdiği rahatlık hem de çalışmak ve ev hayatını devam ettirmekten kaynaklı yorgunluklar mevcut. Özellikle maddi durumu kötü olduğu için çok çalışanlarda cinsellik için enerji kalmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.