Evin Güzel Kokması İçin Ne Yapmalı

EVİN GÜZEL KOKMASI İÇİN NE YAPMALI?

Hepimiz evlerimizin en güzel ve doğal şekilde kokmasını istiyoruz ancak maalesef bu konuda kullanılan otomatik spreyler, doğal olmaktan oldukça uzak sonuçlar veriyorlar ve ortamda yapay bir kokunun bulunması da bir süre sonra insanları rahatsız etmeye başlıyor. Devamlı olarak ortaya çıkan fıs fıs sesleri ise bir o kadar rahatsız edici. Ancak evin güzel kokması için ne yapmalı diyenler illa ki bu otomatik cihazlara bağlı kalmak ya da klasik spreyleri kullanmak zorunda da değiller. Sizler için denemeniz gereken seçenekleri tek tek değerlendirdik.

Evin kokusunu güzelleştirmek için kullanabileceğiniz en hızlı çözümlerden bir tanesi tütsü kullanmak. Zira sadece on beş dakikalık bir yakma süresi, uzun süreli koku için çözüm sağlıyor. Tütsünün biraz dumanlı bir yapıda olması, kokunun etraftaki eşyalara sinmesini kolaylaştırıyor ve eşyalara sinen kokunun ortadan kaybolması da bir hayli zor hale geliyor. Bu nedenle uzun süreli bir koku varlığı isteyenler onu tercih etmeliler.

Tütsüye ek olarak kokulu mumlar da evin güzel kokması için istediğiniz aromayı sağlıyorlar fakat bu ürünlerin koku kalıcılığı tütsüye göre biraz daha düşük. Ancak en büyük avantajları, yakılmadıklarında bile çevrelerine koku vermeleri. Fakat tütsülerin aksine bir süre sonra mumun içerisindeki koku sona eriyor ve onu yakmadıkça altta kalan tabakalarda bulunan kokular ortaya çıkmıyorlar. Dolayısıyla mumları yakmadan devamlı koku elde etmek de mümkün değil.

Son dönemlerde bambu koku çubukları adı altında satılan ve evin kokmasını sağlayan ürünler de piyasaya sürüldü. Bu ürünleri hemen altında bulunan koku dolu haznenin içerisine yerleştiriyorsunuz ve kokuyu emen çubuklar bunu yavaş yavaş ortama veriyorlar. Fakat ortalıkta dökülebilir veya içilebilir bir kokunun bulunması, bilhassa çocuklu olan aileler için bir sıkıntı kaynağı olabilir.

Ve elbette listemizin en son ancak aslında en güzel sırasında çiçekler bulunuyor. Pek çok kadın maalesef evde çiçek bakımının zor ve zahmetli olduğunu düşünüyor ancak çiçekçilerde hem güzel kokacak hem de çok fazla bakım istemeyen kokulu çiçeklere denk gelmek mümkün. Evinizin daima doğal ve gerçek bir koku ile dolmasını istiyorsanız, çiçeklere bir göz atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.