Evde Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

EVDE YÜZ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Kadınlar olarak yüz bakımımızı düzenli olarak yapmak, hem gençlik ve güzelliğimizi korumak hem de daha az makyaja ihtiyaç duymak için kesinlikle dikkat etmemiz gereken konular arasında yer alıyor. Evde yüz bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabı da bu amaca ulaşmak için  tabii ki bilinmesi gerekenlerden. Pek çok kadının güzelliğini orta yaşlardan sonra kaybetmesinin temel sebepleri arasında da doğru bir şekilde cilt bakımını uygulamamak bulunuyor. Sizler için evde yüz bakımına dair temel maddelere kısaca değinerek yol göstermeye çalışacağız.

Cilt Nemlendirme

Bazılarımızın cildi kendiliğinden nemli olabiliyor ve dışarıdan bir uygulama gerekmeyebiliyor. Ancak maalesef çoğu kadın cildinin kuruluğundan şikayetçi ve bu kuruluk bir süre sonra cildin hem kendini yenileme kabiliyetlerinin azalmasına hem de kırışıklıklara sebep oluyor. Cilt tipinize uygun nemlendirici ürünleri aldıktan sonra günde bir iki defa cildinize uygularsanız, bu konuda pek çok sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Fakat ürün seçimine çok dikkat etmenizi öneriyoruz.

Cilt Temizliğini Unutmayın

Cilt temizliği, uygulayacağımız nemlendiricilerin doğru bir şekilde hücrelere nüfuz edebilmesi için tüm gözeneklerinizin açık ve hava alır durumda olması lazım. Bunun için yine cilt tipinize uygun bir yüz temizleyici ürün kullanarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Her sabah kalktıktan sonra ve gece de yatmadan önce yüzünüzü temizleyerek evde yüz bakımının en önemli aşamalarından birisini de tamamlayabilirsiniz. Bilhassa çok makyaj yapanlar için yüz temizliği azami önem taşıyor.

Tonik Uygulamaları

Temizlik işlemlerinin ardından yüzünüze tonik uygulamak da hem cildinizin yumuşaklığını korumak hem de siyah noktaların oluşmasını durdurmak için önemli. Hem papatya suyu hem de yüz bakımı için hazırlanmış olan gül suyu ürünleri bu iş için biçilmiş kaftan. Lakin bu ürünleri on beş dakikalık bir bekleme süresinin ardından saf suyla cildinizden uzaklaştırmayı da unutmayın.

Yüz Maskelerini de Es Geçmemeli

İnternette keşfedebileceğiniz onlarca farklı yüz maskesi var ancak bunun yerine hazır olarak cilde en faydalı malzemelerden hazırlanmış cilt maskelerini satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Böylelikle cildinizde nasıl etki göstereceğini bilmediğiniz karışımlar yerine uzmanların hazırladıkları seçenekler ile daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.