Evde Yılbaşı Partisinde Ne Giyilir

EVDE YILBAŞI PARTİSİNDE NE GİYİLİR?

Yılbaşını dışarıda geçirmek bazen kalabalıklardan dolayı zorlayıcı olabiliyor ve bu nedenle dostlarıyla ve ailesiyle evde yılbaşını kutlamak isteyenlerin adedi de oldukça fazla. Ancak evde yapılan yılbaşı partilerinde neler giyilmeli sorusu da tabii ki akılları kurcalamaya devam ediyor. Zira dışarıda olmadığınız için evde salaş mı olmalı, lüks mü olmalı, casual mı giyinmeli gibi sorular sizin de aklınızı kurcalıyordur. Sizin için hazırladığımız genel geçer kurallar sayesinde artık evde yılbaşı partisi düzenlediğinizde ne giymeniz gerektiğini kolayca bulabileceksiniz.

Yılbaşı gecelerini en çekilmez yapan şeylerden bir tanesi, genellikle topuklu ayakkabı giyerek mekan mekan dolaşmaktır. Yorulmanıza ve rahat edememenize neden olan bu alışkanlık, ev partilerinde gereksiz görüldüğü için sade bir babet giymeniz tüm parti için yeterli olacaktır. Dolayısıyla hem bu şekilde rahat edebilir, hem de dostlarınıza biraz daha rahat olduğunuz imajını verebilirsiniz. Ayakkabılara dikkat çekmek istiyorsanız renklerinin biraz dikkat çekici olması da mümkün.

Bu özel gecenin genellikle kırmızı renkle özdeşleştirilmiş olması, hatta noel babanın bile kırmızı olarak resmedilmesi, tabii ki kırmızı rengi tercihlerimizin arasına sokacaktır. Giyiminiz artık bir gece mekanına gider gibi olmayacağı için tek yapmanız gereken güzel ve kırmızı işlemeli bir kazak giyip altına da bir etek yahut payetli pantolon giymek olacaktır. Direkt olarak tümünün kırmızı olması yerine bu kombinasyondaki desenlerin kırmızı barındırmasına dikkat ederseniz boğucu bir görünüme sahip olmaktan da kurtulabilirsiniz.

Ancak parlak, ışıltılı kıyafetler giymeyecek olmamız onları tamamen kenara bırakacağımız anlamına da gelmiyor. Kıyafetlerinizi sade seçerken, takılarınızı biraz daha dikkat çekici ve ışıltılı olarak kullanırsanız yaratacağınız kontrast kesinlikle dikkat çekici olacaktır. Ancak çektiğiniz bu dikkat tadında olacağından dolayı sizi tanımayanlar tarafından etiketlenmenize de engel olacaktır. Maalesef bu tip kutlamalarda illa ki tanınan ve tanınmayan insanlar olduğu için bazen doğru imajı bırakmak gereğinden önemli olabiliyor.

Makyaj seçiminiz de dışarı çıkar gibi değil, bilhassa evdeki odanızın ışığına göre yapılmalı. Büyük ve az ışıklandırılmış mekanlar ile evinizdeki ışıklandırma koşullarının aynı olmadığını, bu nedenle biraz daha hafif tercihlerle geceyi geçirmeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.