Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır

EVDE SAÇ BOYAMA NASIL YAPILIR?

Evde saç boyama nasıl yapılır sorusunu herkes kendine soruyor çünkü kuaförlerde saç boyamaya bir sürü para bayılmak istemeyen pek çok kadın, evde kendi saçını boyamak için harekete geçiyor. Dolayısıyla bu işin inceliklerine ve dikkat edilmesi gereken noktalarına biraz hakim olmak gerekiyor. Sizler için evde saç boyama sırasında izlemeniz gereken adımları bir araya getirmeye çalıştık.

Kadınlarda bazı boyalara karşı alerjiler ortaya çıkabiliyor ve bu nedenle ilk önce bileğinize boyadan biraz sürerek alerjiniz olup olmadığını görmelisiniz. Bunun yanında boynunuza bir havlu sererek boynunuzu boyadan korumalı, eski bir kıyafet giyerek yeni kıyafetlerinize boya bulaşması riskini düşürmelisiniz. Saç boyasının kutusunda bulunan talimatları birebir takip etmek ise herhangi bir yanlış sonuçla karşılaşma ihtimalinizi düşürecektir.

Saçlarınızı boyamadan önce onları güçlendirmek için kullandığınız saç maskelerini uygulamayı, bunun yanında kırıklar ve diğer rahatsız edici yıpranma belirtileri varsa bunları aldırmayı unutmamalısınız. Saçlarınız yıpranmış haldeyken onları boyarsanız bu yorgunluk belirtilerinden kurtulmanız da daha zor olacaktır.

Ayrıca renk seçiminde saçınızın doğal renginden çok uzaklara gitmemek, bir iki ton açık veya koyu renkleri tercih etmek her zaman en güzel sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Saç rengindeki çok keskin değişimler hem diplerin kısa sürede gelmesine sebep olacaktır hem de boyama işini daha zahmetli hale getirecektir.

Saç boyama işine henüz yeni başlıyorsanız tam olarak kalıcı olmayan yarı-kalıcı boyaları denemeli, böylece becerememeniz halinde veya rengi sevmediğinizde geri dönüş yolu yaratmalısınız. Kozmetik malzemeler satan yerlerden bu tip ürünleri kolayca temin edebilirsiniz. Ayrıca her saç boyası markasının uygulamasında ufak farklılıklar olabildiği için marka değiştirdiğinizde kutunun arkasındaki talimatları tekrar okumalı, varolan talimatları birebir takip ederek boyanızı uygulamalısınız.

Saç boyasını yaparken eldiven kullanırsanız ellerinizde çıkmayan bir boyanın oluşmasına da engel olabilirsiniz. Eğer saç boyanızın uzun süre dayanmasını istiyorsanız, onu güneş ve klor gibi boya çözücü etkenlerden uzak tutmalı, ayrıca saçlara ısı uygulayan cihazları olabildiğince saçlarınıza uygulamamalısınız. Sık sık fön çektirmek ve saçları düzleştirmek, saç boyasının zarar görmesine neden olacaktır. Bunun yanında saçlarınızı her ay boyamak yerine iki ayda bir boyamak da sonuçların daha güzel olmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.