Evde Kolay Pasta Nasıl Yapılır Tarifi

EVDE KOLAY PASTA NASIL YAPILIR TARİFİ

Yayın Tarihi13 Aralık 2013 | YEMEK TARİFLERİ

Ansızın gelen misafirler ya da olmadık durumlar kadınların genellikle korkulu rüyaları arasında yer alırlar. Özellikle değer verilen ziyaretçiler geleceği zaman bir yandan evin düzenlenmesi, bir yandan yemekler ve diğer yandan da çayın yanında sunulacak olan tatlıların hepsi bir ana sıkışır kalırlar. Dolayısıyla bunları hem en lezzetli şekilde hazırlamak, hem de en az zamanı harcamak oldukça kıymetli hale gelir. Dışarıdan alınacak olan kuru pasta veya yaş pastalar da ülkemizde pek misafire sunulacak şeyler olarak tercih edilmediği için, evde en kolay pastayı nasıl yapabileceğinizi tarifimizle birlikte size anlatmak istedik.

Evde pratik ve kolay pasta yapımı için gereken malzemeler;

  • Çikolatalı puding (aşağıdaki vanilyalı puding yoksa normalden biraz fazla)
  • Vanilyalı puding (mecburi değil, opsiyonel)
  • Pötibör bisküvi
  • Süt (opsiyonel)

Kolay pasta yapılışı;

Kare köşeli bir fırın tepsisi alıyoruz ve daha sonra ilk katmana elimizdeki pötibör bisküvileri yerleştirmeye başlıyoruz. Yerleştirme sırasında bisküvileri hafifçe sütle ıslatabilir ve böylece daha kolay yumuşamalarını sağlayabilrisiniz. Bu esnada kullanmak istiyorsanız vanilyalı pudingi hazırlamalısınız ve hazır olduktan sonra ilk kat bisküvilerin üzerine dökmelisiniz. Vanilyalı pudingi istemiyorsanız direkt olarak çikolatalı puding ile bu katman ve diğer katmanları devam ettirebilirsiniz.

Her bir katmanımızı bir kat pötibör, bir kat tercih ettiğiniz puding olarak yerleştiriyoruz. Pudingi olabildiğince sıcak haldeyken dökmeniz hem işinizi kolaylaştıracaktır hem de yumuşak bir pasta elde etmenize yardımcı olacaktır. Bütün adımlar tamamlandığında son katmanımızı da yerleştirmeli ve pastanın en üstünü vanilyalı puding ile doldurmalıyız.

Vanilyalı pudingimiz bittikten sonra çikolatalı olanı da üstüne güzelce yayarsak üst katmandaki işimiz de bitmiş demektir. Elbette en üstü zaten çikolatalı puding ile bitirdiyseniz artık bir kat daha atmanıza gerek kalmıyor.

Pastanızı biraz buz dolabında beklettikten sonra misafirlerinize sunmadan önce üstüne hindistan cevizi serpebilir ya da tatlı şerbetlerinden de kullanabilirsiniz. Bu noktada iş sizin ve misafirlerinizin damak tadına kalmaktadır.

Kolay pasta ile sunulabilecek içecekler arasında çay, nescafe, kola, gazoz gibi şekerli içecekler yer almaktadır. Hafif bir tatlı olduğu için özellikle ağır yemeklerin üstüne şerbetli tatlılar yerine sıklıkla tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.