Evde Diş Beyazlatma Teknikleri

EVDE DİŞ BEYAZLATMA TEKNİKLERİ

Dişlerimiz her gün pek çok besin maddesinin getirdiği artıklar ile uğraşmak zorundalar ve onlara ne kadar iyi bakarsan bakalım dişlere zarar veren besinler tükettiğimiz için bir süre sonra orijinal renklerini kaybedecekleri bir gerçek. Bilhassa şeker yoğun beslenenler ve dişlerini çok sık fırçalama alışkanlığı olmayanlar,maalesef bunun sıkıntılarını daha fazla çekme riskiyle karşı karşıyalar. Sizler için evde diş beyazlatma teknikleri hakkında bir kaç bilgi vererek diş güzelliğinizi yeniden kazanmanıza yardımcı olacağız.

Dişlerin sararmasının temel sebeplerinden birisi, gün içerisinde çok fazla çay, kahve, sigara ve şekerli besin tüketmek. Dişleri beyazlatmadan önce hali hazırda mevcut olan beyazlıklarını koruduğunuzdan emin olmalısınız. Bu nedenle bu tip ürünlerin tüketimi olabildiğince azaltmanız, beyazlatma işlemleri sırasında da işinizi kolaylaştıracak. Unutmayın ki çok ciddi sararma vakalarında hastanelerde uygulanan beyazlatma tekniklerine başvurmak gerekiyor.

Evde diş beyazlatma işi için kullanabileceğiniz ilk şey tabii ki beyazlatıcı diş macunları. Bu macunlar genellikle hafif düzeydeki yüzeysel sararmalara karşı ciddi etkiler sağlayabiliyorlar ve bu nedenle kesinlikle es geçilmemeliler. Pek çok kişi bu çözümü denemeyi unutuyor ve boşu boşuna ya diğer malzemeler ile uğraşıyor ya da doktora giderek bir sürü harcama yapıyor.

Bunun yanında iki damla zeytinyağı, bir çay kaşığı soda ya da karbonat ve yarım bir limon ile hazırladığınız karışımı dişlerinize uygularsanız, evde diş beyazlatma konusunda en etkili formüle sahip olabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde bilhassa yenilip içilen şeylerden kaynaklı beyazlamaların önüne geçmek mümkün olmaktadır ancak dişlerinizin doğal rengi sarıysa maalesef yapacak çok bir şey yok.

Dişlerinizi bir defa beyazlattıktan sonra her zaman öyle kalacaklarını da sanmayın. Onları her defasında beyazlatmaya çalışarak aşındırmak yerine, düzenli olarak onları fırçalar ve gün içerisinde çok fazla şekerli beslenmekten uzak durursanız, zaten beyazlıklarını koruduklarını göreceksiniz. Dişleri beyaz tutmak onları beyazlatmaya çalışmaktan çok daha kolay!

Eğer hiç bir yöntem dişlerinizin beyazlamasına çare olmadıysa bir diş hekimine görünmeniz gerekli çünkü bazen kemik ve beslenme problemlerinden dolayı dişlerde sararmalar ortaya çıkabiliyor. Hastalıklardan kaynaklı bu sararmalar daha farklı rahatsızlıkların bir işareti olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.