Evde Diş Beyazlatma Formülleri ve Yöntemleri

EVDE DİŞ BEYAZLATMA FORMÜLLERİ VE YÖNTEMLERİ

Yayın Tarihi13 Mart 2013 | ESTETİK CERRAHİ

Bembeyaz dişler güzel bir gülümsemenin en önemli parçalarından bir tanesidir. Gülen bir yüzün ise hem sizi daha genç gösterdiği, hem de canlı, dinamik bir yapıda olduğunuzu ifade ettiği bilinen bir gerçek. Ancak günlük hayattaki alışkanlıklarımızın pek çoğu dişlerimizin giderek sararmasına, güzelliklerini kaybetmesine ve bu nedenle özellikle kadınlarda büyük rahatsızlıklara neden olur. Her ne kadar hastanede gerçekleştirilen diş beyazlatma tedavileri olsa da eğer çok ileri bir sararma durumu ile karşı karşıya değilseniz evde uygulayabileceğiniz yöntemler de mevcut.

Dişleri sararmaktan kurtarmak ilk adım olarak karşımıza çıkıyor. Gün içerisinde tükettiğimiz sigara, alkol, çay ve kahve gibi maddeler dişlerimizin renginin solmasına ve giderek daha da sarı hale gelmesine neden olurlar. Eğer tamamen bırakamıyorsanız bile bunların tüketimini hatırı sayılır miktarda azaltarak sararmaların daha hafif ve düşük düzeyde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak dişlerinizdeki sararma çeşitli sağlık sorunlarından dolayı gerçekleşiyorsa bunu test edebilmek için doktorunuza görünmeniz ve rahatsızlığın hangi sebepten olduğunu bilmeniz iyi olacaktır. Özellikle dişlerinde başka sıkıntıları da olan hastaların kendi kendilerine çeşitli tedaviler denemeleri gelecekte ciddi sorunlar ortaya çıkarabilmektedir. Çocuklarda ise çocuk diş doktoru, size gereken tüm bilgileri sağlamakta yeterli olacaktır.

İlk olarak deneyebileceğiniz yöntem 2 damla zeytinyağı, yarım limon ve 1 çay kaşığı soda/karbonat ile hazırlayacağınız karışımı dişlerinize uygulamaktır. Özellikle yediğiniz ve içtiğiniz maddelerden kaynaklanan sararmalara karşı etkili olan bu yöntem arada bir uygulandığında yüzeysel sararmaların önüne geçilmesine yardımcı olur.

Eczane ve süpermarketlerde bulabileceğiniz diş beyazlatıcı diş macunları ve diğer sıvı beyazlatıcıları da kullanım talimatındaki gibi deneyerek dişleriniz üzerinde nasıl bir etki bıraktıklarını gözlemleyebilirsiniz. Eğer belirtilen süre sonunda hala beyazlama etkisini göremiyorsanız farklı sebeplerden sararmalar mevcut olabilir veya bu beyazlatıcılar sizin dişinize uygun olmayabilirler. Ayrıca doğal diş yapınızın sarı olması durumunda herhangi bir beyazlatıcı maalesef etkili olamayacaktır.

Beyazlatıcı macunlar kullanıldığı halde dişlerin düzenli olarak fırçalanmaması ve buna bağlı olarak etki meydana gelmemesi de rastlanılan durumlar arasındadır. Hem dişlerinizin genel sağlığı hem de beyazlığı için günde iki veya üç defa dişlerinizi fırçalamayı unutmamalısınız. Böylece beyazlık sorunlarının yanında meydana gelebilecek ağız kokusu gibi diğer rahatsızlıklardan da kurtulma şansı elde edebilirsiniz. Eğer sorunlarınıza çözüm bulamıyorsanız anadolu yakası diş doktoru sayfasına göz atarak kendinize medikal bir çözüm aramanız gerekmekte.

5 Responses to EVDE DİŞ BEYAZLATMA FORMÜLLERİ VE YÖNTEMLERİ

 1. bebeğim diyor ki:

  Cansucım, bi,bilsek

 2. Cansu diyor ki:

  İşe yarıyor mu?

 3. Justın Bieber diyor ki:

  işe yaradı mı ??

 4. Anonim diyor ki:

  ÇOK İYİİİİİİİİİİİİİİİİ:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.