Ev Yapımı Kişisel Bakım Ürünleri

EV YAPIMI KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ

Yayın Tarihi11 Ağustos 2017 | KOZMETİK BAKIM

Bedenimize iyi bakmak, her zaman en güzel görünümü elde edebilmemiz için büyük bir önem arzediyor ancak maalesef artık çoğu bakım ürünü tamamen kimyasal maddelerden meydana geliyor. Dolayısıyla pek çok kadın ev yapımı kişisel bakım ürünleri hakkında bilgiler arıyor ve kendini kimyasalların eline bırakmak istemiyor. Bu konuda binlerce reçete bulmak mümkün ancak sizler için biraz daha mütevazi, hızlı hazırlanabilen ve çok işlevli formülleri bir araya getirmeye karar verdik.

Saçlarına bakım yapmayı sevenler ancak bu iş için çok fazla vakit harcamak da istemeyenler, banyoda kullandıkları şampuanın içerisine sadece bir yemek kaşığı bal ekleyebilirler ve böylece balın hemen tamir edici etkilerini görebilirler. Saçlarınızı duruladıktan sonra çok iyi sonuçlar elde edeceksiniz ancak tabii ki saçlarınızı bala bulamamalısınız çünkü fazlası da zararlı olacaktır. Ballı şampuan karışımını bir süre saçınızda bekletmek isteyebilirsiniz. Eğer biraz daha ileri gitmek isterseniz bir fısfıs şişeye çok az limon suyu, çay kaşığı kadar deniz tuzu ve maden suyu ekledikten sonra bu karışımı bir saç spreyi olarak kullanabilirsiniz. Tabii ki önce hepsinin güzelce birbirine karıştığından da emin olmalısınız.

Ellerinizin bakımını yapmak içinse tek yapmanız gereken şey bir limon suyu ile az bir miktar zeytinyağını karıştırmak, daha sonra ellerinizi bu karışımı kullanarak biraz ovalamak. Ellerinizi suyla duruladığınızda parlak ve canlı bir görünüm elde ettiğinizi göreceksiniz. Bu bakımın etkisi genelde gün sonuna kadar oluyor ve dolayısıyla her gün tekrarlamayı da unutmamalısınız. Genel cilt içinse salatalık rendesi ve süt karışımını bir pamuk kullanarak cildinize uygulamanız yeterli faydayı görmenizi sağlayacaktır.

Evde peeling yapmayı sevenler ise sadece karbonat yani cep sodası ve limon kullanarak bir karışım hazırlayabilir, bununla ciltlerini yavaş yavaş ovabilirler. İnce taneli bir peeling olduğu için cildinize zarar verme ihtimali de yok ancak bir kaç dakika sonra bol suyla cildinizi yıkamayı unutmamalısınız. Zira limon içeriği ciltte çok uzun kalırsa tahriş yaratabilir. Dudaklara peeling yapmak içinse tuz ve limon en iyi tercih olacaktır.

Ihlamur çayıyla cildinize bir losyon hazırlamanız da mümkün. Özellikle sinek ısırıklarına, güneş yanıklarına ve kaşıntılara karşı ıhlamur çayı en güzel tercihlerden olacaktır.

One Response to EV YAPIMI KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ

  1. Ayşegül C. diyor ki:

    ev yapımı tadında doğal bi krem sheap pro varken neden uğraşıyorsunuz kızlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.