Ev Hanımları İçin Tasarruf Yöntemleri

EV HANIMLARI İÇİN TASARRUF YÖNTEMLERİ

Bazı kadınlar çalışma hayatını kendisine hedef belirlerken, bazıları ise ev hanımlığı yapmayı tercih ediyorlar ve her iki taraf için de hayatta yapılabilecek pek çok tasarruf yöntemi mevcut. Fakat bu defa ev hanımlarının ev ekonomilerini rahatlatmak için nelerden tasarruf edebileceklerine biraz değinmeye karar verdik çünkü aile bütçesinden her ay oldukça yüklü bir miktar maalesef evdeki bilinçsiz para harcama alışkanlıklarından dolayı gidiyor. Ev hanımları için tasarruf yöntemleri sayesinde en azından elinizde her ay biraz para kalmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi Kartına Son

Her tasarruf yazımızda tekrar tekrar belirtiyoruz çünkü kredi kartları günümüzün tüketim çılgınlığının baş sebepleri arasında yer alıyorlar. Aylara bölünen taksitler, internetten alışveriş, para olmasa da harcama yapabilme gibi pek çok lüks, maalesef kredi kartları sayesinde mümkün ancak bu araç maalesef ayağımızı yorganımıza göre uzatmamızın önündeki en büyük engellerden de bir tanesi. Çok gerekmedikçe kredi kartına bir son verin.

Gıda Harcamalarını Abartmayın

Evet, eşiniz eve geldiğinde güzel bir yemek görmek istiyor olabilir ancak bu durum ona her gün ziyafet çekmeniz gerektiği anlamına da gelmiyor. Biraz sebze ağırlıklı bir beslenme düzeni, et tipi ürünlere göre daha ekonomik bir sofra hazırlamanıza yardımcı olacaktır ve aynı zamanda sağlık için de faydalıdır. Bunun yanında, marketlerden sebze meyve ve yiyecek alışverişi yapmak yerine kurulan pazarları tercih ederseniz, harcamalarınızdan hatırı sayılır miktarda bir tasarruf edebilirsiniz.

Enerji Tasarrufu ile Faturaları Düşürün

Elektrik, su ve doğalgaz. Bu üçü genellikle bir hanenin en büyük gider kalemleri arasında yer alıyor ve dolayısıyla kontrol altına alınmalarının gerekliliği bir gerçek. Bulaşıkları elde değil makinede yıkayarak, balkonu her gün değil iki günde bir yıkayarak, gereksiz ışık ve elektrikli aletleri kapatarak, ayrıca doğalgaz kombisini bir kaç derece düşürerek ne kadar büyük tasarruf yapabileceğinizi hayal bile edemezsiniz. Faturalardan yapılan tasarrufların toplamı, her sene tatile gitmenize bile imkan tanıyabilir.

Kişisel Bakım Masrafları

İnsan vücudu, hiç bir bakım ürününe ihtiyaç duymadan kendini idame ettirebilecek bir yapıya sahip. Temel nemlendirici, ruj, fondöten ürünleri gibi ürünlerin haricindeki çoğu malzeme ise maalesef o kadar da gerekli değil. Çeşit çeşit saç kremleri, yüz maskeler, vücut losyonları gibi ürünlerin pek çoğu ise gerçekten o kadar da fark yaratmıyor. Kişisel masraflarınızdan birazcık kısarak her ay daha çok istediğiniz şeylere kaynak ayırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.