Ev Hanımları İçin İş İmkanları

EV HANIMLARI İÇİN İŞ İMKANLARI

Yayın Tarihi04 Nisan 2017 | EĞİTİM

Pek çok ev hanımı, bir yandan çocuğuna bakmak isterken bir yandan da gelir elde ederek kendi birikimlerini oluşturmak istiyor. Ancak maalesef aynı anda her şeye koşmak mümkün olmadığı için kariyer yapmak biraz fazla iş yükü oluşturabiliyor. Fakat evinin huzurundan çıkmak istemeyen ev hanımları için iş imkanları da mevcut. Sizler için evinizden yürütebileceğiniz işlere kısa bir göz atacağız.

Blog Yazmak

Bilgili olduğunuz konularda devamlı olarak yazı yazacağınız bir blog, gelir elde etmeniz için sadece bir bilgisayar ve birazcık internet bilgisi gerektiriyor. Gerisi günde kaç makale yazacağınıza ve bunu nasıl sunacağınıza kalıyor. Hatta kendi sitenizi açmak istemezseniz, başkaları için de yazarlık yapabilir, günde bir saat çalışmayla ciddi ek gelirler elde edebilirsiniz.

Evde Tarım Yapmak

Özellikle müstakil evlerde yaşayanlar, kendi bahçelerinde organik meyve ve sebzeler yetiştirebilir, bunları piyasaya uygun bir şekilde satabilirler. Tek yapmanız gereken kendinizi çevrenize biraz tanıtmak ve gerekirse internetten ilanlar vermek. Organik tarımın saksılarda bile gerçekleştirilebilmesi sayesinde pek zorlanacağınızı sanmıyoruz ancak küçük bir bahçe bile sizin için yeterli olacaktır.

Özel Ders Vermek

Eğer üniversite mezunuysanız ancak çalışmamayı seçtiyseniz, bilgilerinizi özel ders vermek için kullanabilirsiniz. Yabancı dil derslerini, matematik derslerini veya diğer dersleri direkt olarak kendi evinizde verebilir, böylece güzel bir ek gelir elde edebilirsiniz. Tabii ki bunu yapmak kendinizi mesleğinize daha da yakın hissettirecek. Bir patron altında veya devlet içerisinde çalışmak istemeyenler için oldukça geniş bir gelir imkanı doğurduğunu unutmamak lazım.

Nikah Şekeri Yapımı

Türkiye’de evlenmenin ne kadar teferruatlı bir iş olduğu ortada. Dolayısıyla evlenmek isteyen çiftler için hazırlanmış olan malzemeler de oldukça iyi satış yapabiliyorlar. Nikah şekerleri, hem tanesi başına 1 liradan fazlaya satıldıkları hem de yüksek adetlerde sipariş edildikleri için kesinlikle değerlendirmeniz gereken seçenekler arasında yer alıyor. Bir kaç malzemeyi aldıktan sonra tek yapmanız gereken sosyal medyadan sipariş alabilmek!

Yemek ve Hamurişi Hazırlamak

Pek çok kadın, çalıştığı için evine gereken yemekleri yapmakta zorlanabiliyor veya misafirlerine ikramlar sunamıyor. Onların bu yemek ihtiyaçlarını siz karşılayabilir, böylelikle günlük olarak tedarik ettiğiniz ev yemeklerini onlara sunabilirsiniz. Bu işten ne kadar kazanacağınız ise sizin yeteneğinize kalmış!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.