Estetikten Korkuyorum Ne Yapmalıyım

ESTETİKTEN KORKUYORUM NE YAPMALIYIM?

Yayın Tarihi17 Mayıs 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Estetik operasyonlar son yıllarda geçmişe oranla daha kolay ve kusursuz hale geldiler, dolayısıyla maliyetler de ciddi anlamda düşerken doktorların da işi kolaylaştı. Zira bilgisayar teknolojisi sayesinde artık operasyonun ardından ortaya çıkabilecek olan sonuçlar kolayca simüle edilebiliyorlar ve daha operasyona girmeden operasyon sonrasında nasıl bir sonucun sizleri beklediğini görebiliyorsunuz. Ancak estetikten korkuyorum ve ne yapmalıyım diyen kadınların adedi hala oldukça çok. Elbette her ameliyatta olduğu gibi estetik ameliyatlarda da çeşitli kesikler atılıyor ve bu nedenle bir miktar korku kaçınılmaz oluyor ancak bu korkuyu bastırabilmeniz için sizlere işlemler hakkında bir kaç temel bilgi verelim.

Estetik korkusu ya sonuçlardan korkmanızdan ya da kesiklerden korkmanızdan ya da her ikisinden de kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla bu noktada doktorunuzun size güven vermesi önem kazanıyor çünkü yeterince deneyimli bir uzman, bilgisayardaki sonuçları doğrudan size uygulama konusunda sorun yaşamayacaktır. Onunla olan karşılıklı iletişiminiz ve bunun yanında onun deneyimlerini size hissettirebilmesi, korkularınızı bastırmanız konusunda yardımcı olacaktır. Dilerseniz daha önceden dostlarınızın gittiği doktorlara giderek zaten kendini size kanıtlamış olan bir uzmanı da tercih edebilirsiniz.

Operasyon öncesinde doktorunuzdan gerçekçi beklentilerinizin olması ve onun talimat ve önerilerine uyarak işleme başlamanız size daha iyi sonuçları garanti edecektir. Pek çok estetik uzmanı, hastaların gerçekçi olmayan beklentilerini biraz düzenlemeye çalışıyor çünkü hasta her ne kadar bir uygulamayı çok istiyor olsa da aslında onun istediği şey estetik anlamda kişiye uygun olmayabiliyor. Dolayısıyla dediğinizde inat etmek yerine doktorunuzun görüşleriyle ortak bir sonuca ulaşmanız daha güzel bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Plastik cerrahinin nimetleri, estetik operasyonlarda açılan kesiklerin neredeyse hiç bir iz bırakmadan ortadan kaybolmalarına da izin veriyor. Pek çok doktor, bu kesiklerin görünmeyen noktalardan açılmalarına dikkat ediyor ve böylece operasyondan sonra ortada görülebilir bir noktada olan herhangi bir iz kalmıyor. Örneğin burun ameliyatlarında kesikler burnun içinden açıldıkları ve daha sonra estetik dikişler ile kapatıldıkları için, bunları görmek ciddi anlamda zor. Diğer bölgeler için de bu tip uygulamalar mevcut ve bu sayede ameliyat sonrasında ortaya çıkan yara izleri konusunu kafaya takmak da gerekmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.