Estetik Yaptırmalı mıyım

ESTETİK YAPTIRMALI MIYIM?

Yayın Tarihi22 Mart 2018 | ESTETİK CERRAHİ

Estetik operasyonlar modern bilgisayar teknolojisi ile birlikte artık geçmiş senelerden çok daha kolay bir şekilde uygulanabiliyorlar ve elde edilen sonuçlar da daha güzel oluyor. Dolayısıyla kadınların bu operasyonlara olan talebi de giderek artış gösteriyor. Özellikle burun estetiği, meme estetiği, kol altı estetiği ve göz kapağı estetiği gibi görece kolay uygulanan ancak etkili sonuçlar veren estetik türleri, en popüler seçenekler arasında bulunuyorlar. Lakin yine de operasyonlara biraz tedirgin bir şekilde yaklaşan ve estetik yaptırmalı mıyım sorusunu kendine soran çok sayıda kişi bulunuyor. Sizler için bu işin biraz temellerine inmeye karar verdik.

Estetik ameliyatlara başvurmadan önce bireylerin en dikkat etmeleri gereken şey, gençlik ve güzelliklerini koruyabilmek için ellerinden geleni yaptıklarından emin olmaları. Çok fazla yiyor, hareketsiz yaşıyor ve zararlı maddeler kullanıyorsanız, estetik de yaptırsanız bir süre sonra fazla kilolar, sarkmalar, lekeler ve kırışıklar geri geleceklerdir. Dolayısıyla öncelikle doğru bir yaşam tarzı sürdürdüğünüzden emin olmalı, hala geçmeyen istenmeyen şeyler varsa onlara daha sonra göz atmalısınız. Estetik operasyonlar çok güzel sonuçlar sağlarlar ancak bu sonuçları devam ettirebilmeniz için yaşam tarzınızda değişiklikler yapmanız gerekebilir. Yani estetiği yanlış yaşam tarzının bir telafisi olarak görmekten vazgeçmelisiniz.

Genetik yapınız da estetik için önemli. Eğer birinci ve ikinci derece yakınlarınızda erken yaşlanma belirtileri varsa, muhtemelen sizde de bu belirtiler 30’lu yaşlara doğru ortaya çıkacaklardır ve estetik yaptırırken ne zaman hangi bölgenizde hangi sorunların ortaya çıkacağını akrabalarınıza bakarak tahmin edebilirsiniz. Bilhassa anne ve babalardan gelen genler doğrudan etkili oluyorlar ve bu nedenle sizin de onlara benzer bir yaşlanma süreci yaşayacağınız kesin denilebilir.

Bazen iş hayatımız ve sosyal çevremiz de estetik operasyonları gerektirebiliyor. Bir satış temsilcisinin her zaman güzel ve bakımlı görünmesi işe yarayabilirken, yöneticilik pozisyonunda olanlar ise gerekli pozitif aurayı yaratabilmek için estetik olmak isteyebiliyorlar. Bunun kararını sizin vermeniz gerekli ve mesleki hayatınız için estetik gerekiyorsa, estetik yaptırmalı mıyım sorusunun cevabını vermek de kolay olacaktır.

Ayrıca nefes alma zorlukları çekenler için bazen burun estetiği bir mecburiyet olabilirken diğer organlardaki fonksiyonel bozuklukların çözümü de estetikte olabiliyor. Bu tip vakalarda estetikten çekinmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.