Estetik Ameliyatla Zayıflama

ESTETİK AMELİYATLA ZAYIFLAMA

Yayın Tarihi31 Mayıs 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Estetik operasyonlar her zaman daha iyi görünebilmemiz için bizlere çok çeşitli imkanlar sunuyorlar ve bu sayede doğduğumuz şekilde değil, olmak istediğimiz şekilde yaşamamız da mümkün oluyor. Ancak bazıları estetiğin gücünü biraz fazla abartıyor ve onunla her türlü görünüme sahip olabileceğini düşünüyor. Halbuki uzmanların ve teknolojinin yapabilecekleri biraz kısıtlı ve bu yüzden estetik uzmanınızdan neler isteyebileceğiniz konusunda biraz daha dikkatli olmalısınız. Estetik ameliyatla zayıflama konusunu da sizler için masaya yatırdık.

Estetik operasyonlardan birisi olan liposuction veya diğer adıyla yağ aldırma, pek çok kadın tarafından doğrudan zayıflamayı sağlayan bir araç zannediliyor ve uzmanlara yapılan bu tip başvurular neticesinde doğru sonuçları almak imkansız olduğu için hayal kırıklıkları yaşanıyor. Öncelikle belirtmek gerekir ki, bu tip operasyonlar doğrudan zayıflama amaçlı olarak uygulanmıyorlar ve temel hedefleri fazla yağ olan bazı bölgelerin düzeltilmesine katkıda bulunmak.

Yani kilo verdikten sonra basenlerinizde hala bazı fazlalıklar varsa bunları estetik cerrahi ile ortadan kaldırabilirsiniz ancak bütün bir bel bölgesini tamamen yağlardan kurtararak zayıflamak imkansız denilecek derecede zor. Zira yağlar vücudun tüm bölgelerinde depolanıyorlar ve orantılı bir şekilde verilmedikleri zaman daha da kötü bir görünüm ortaya çıkıyor. Ayrıca bazı yağ dokularının hayatı organlara çok yakın olmaları da onların alınmalarının önündeki en büyük engel. Aşırı yağ alımı gerçekleştirildiğinde dokulara zarar gelme ihtimali de artıyor ve bu nedenle uzmanlar şekillendirme operasyonları haricinde yağ aldırma operasyonlarını desteklemiyorlar.

Ayrıca diyetler ve doğru yaşam tarzı ile zayıflayan bireylerde ortaya çıkan bazı sarkma ve çökme problemlerine karşı da estetik güzel bir çözüm imkanı sunuyor. Dolayısıyla fark edebileceğiniz gibi hem liposuction hem de gerdirme operasyonları aslında estetik ameliyatla zayıflama konusunda doğrudan fayda sağlamasalar bile kilo verenlerin istedikleri görünüme daha kolay bir şekilde ulaşabilmeleri için gerekli imkanları sunuyorlar.

Hatta bazen kilo verenlerin bazı bölgelerinde çökmeler bile meydana gelebiliyor ve bu çökmeleri ortadan kaldırmak için fazlalık olan yerlerden alınan yağlar, eksiklik olan yerlere doğrudan aktarılıyorlar. Böylelikle vücudun tüm bölgeleri arasında orantılı bir denge de korunmuş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.