Estetik Ameliyat Olmak İstiyorum

ESTETİK AMELİYAT OLMAK İSTİYORUM

Yayın Tarihi18 Ocak 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Estetik ameliyat olmak istiyorum talebini pek çok kişi dile getirir ancak gerçekten buna uygun olup olmadığını bilmeyen kişilerin ameliyat olduktan sonra büyük sıkıntılar içerisine girdikleri de bir gerçek. Çünkü estetik ameliyatlarda hastanın ve doktorun beklentileri arasında ortak bir nokta bulunması gerekir ve sonucun iki tarafın da anlaşması ile elde edilmesi lazımdır. Aksi taktirde sadece hastanın talepleri dikkate alındığında uyumsuz bir sonuç elde edilirken, tek başına doktorun beklentileri de hastayı tam olarak memnun etmez. Dolayısıyla estetik ameliyat olmak isterken pek çok kriteri göz önüne almak gerekir.

Öncelikle belirtmek gerekir ki, estetik ameliyatlar daha fazla arkadaş kazanmanız, kariyerinizde daha hızlı ilerlemeniz, eş veya sevgili bulmanız yahut saygı göreceğiniz anlamına gelmemektedirler. Çünkü estetik ameliyatların amacı size hayatta bir konuda hizmet etmek değildir ve bir bütün olarak daha uyumlu bir fiziksel görünüme sahip olmanızı amaçlarlar. Yani ilk olarak kendiniz için estetik olmalı, yaşamdaki diğer alanları hedefleyerek bıçak altına yatmamalısınız. Pek çok hasta bunu gözardı ettiği için maalesef mutsuz olarak ameliyattan ayrılıyor.

Estetik operasyon geçirmeden önce doktorunuzun beklentilerinin ve sizin beklentilerinizin bir ortasının bulunması gerekiyor. Çünkü hastaların talep ettikleri pek çok şey maalesef operasyonel anlamda uygulanamaz olabiliyor ve operasyon sonrasında hayal kırıklıklarının engellenmesi için bu çok gerekli. Pek çok hastanın talebinin doğrudan uygulanması, kötü sonuçlar alınmasına sebep oluyor ve bu konuda açılan davalarda genellikle doktor haklı bulunuyor.

Estetik operasyondan sonra hayatınızda çok büyük değişimler olmayacağı da göz önüne alınmalı. Eğer bir anda herkes içerisinde farklı bir konuma geleceğinize inanıyorsanız, bu düşünceyi bir kenara bırakmanız gerekli. Çünkü pek çok kimse geçirdiğiniz ameliyatı fark etmeyecek, etseler bile buna o kadar değer vermeyecek. Dolayısıyla önce kendiniz için estetik operasyon geçirmelisiniz.

Ameliyat olmadan önce istediğiniz şeyi gerçekten isteyip istemediğinizi sorgulamalı, moda olmuş olan operasyonlardan uzak durmalısınız. Çünkü pek çok kadın sırf moda olduğu için çeşitli işlemler yaptırıyor ve o modanın geçmesiyle birlikte bundan pişman oluyor. Çok küçük burun bir dönem modaydı ancak artık pek tercih edilmiyor. Yahut çekik gözler bugün modayken bir kaç sene sonra iri gözler moda olabilir. Estetik operasyonunuza modaya göre karar vermeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.