Eşlerin Aldatma Sebepleri

EŞLERİN ALDATMA SEBEPLERİ

Aldatmalar maalesef hem evliliklerde hem de sevgililik döneminde karşımıza çıkabiliyor ve bazen ayrılıkla sonuçlanmasa da büyük çoğunlukla ayrılığın en büyük sebepleri arasında yer alıyorlar. Pek çok kişi bu ihtimali hayatında hiç değerlendirmiyor ancak aldatmaların bu kadar yaygın olması, ona karşı bazı önlemlerin alınmasını da gerektiriyor. Zira başıma gelmez dememek gerek çünkü bunu diyen pek çok kişinin başına gelmiş durumda. Eşlerin aldatma sebepleri konusunda gerekli bilgileri bir araya getirmeye çalıştık.

Özellikle ülkemizde aldatmanın normalleşmiş olmasının en büyük sebebi, bilhassa erkeklerin aldatabileceklerine dair oluşan algıdır. Erkektir yapar, erkektir gözü dışarıda olur gibi tabirler aile büyükleri tarafından sıklıkla kullanılır ve bu durum maalesef pek çok erkeğin aldatma konusunda daha cesur olmasına sebep olur. Sosyoekonomik durumu yüksek olan ailelerde bu durum ayrılık ile sonuçlanır ancak kadınların eşlerine maddi anlamda bağlı oldukları evliliklerde aldatmalar genelde sineye çekilmek zorunda kalınır.

Bazen çiftlerin birbirlerine yeterince zaman ayırmamaları ve fazla sosyal olmaları da aldatma sonucunu doğurabiliyor. Çiftlerin her zaman birbirleri ile vakit geçirmeleri ve her işi çift olarak yapmaları genel olarak istenmeyen bir durumdur çünkü ilişkide bıkkınlık doğurur ancak bunun yerine devamlı ayrı ayrı vakit geçirmek de aynı şekilde tehlikelidir. Aldatılmak istemiyorsanız eşinizle yeterli miktarda vakit geçirmeyi ve ortak noktalar, ortak hatıralar oluşturmayı unutmamalısınız.

Evliliklerde cinselliğin seneler geçtikçe giderek azalış göstermesi, aldatmaları da beraberinde getirebilmektedir. Bir tarafın cinsel anlamda tatmin duyamaması, bu arayışı dışarıya doğru yönlendirmesine sebep olur ve sonucunda da aldatma gerçekleşir. Cinsel hayatınızı biraz renklendirerek ve cinsel ilişki sıklığını arttırarak bu tip risklerin önüne geçebilirsiniz. Bilhassa kadınların aldatma sebepleri arasında erkeğin yaşadığı cinsel problemlerin büyük bir payı mevcut.

Çiftlerin arasındaki ilişki bağlılığının düşük olması da aldatmanın temel sebepleri arasında yer almaktadır. Bunun en temel sebebi ise genelde çiftlerin yaşadıkları tartışmaların, anlaşmazlıkların ve kavgaların artık kalıcı hale gelmesidir. Doğru bir iletişim içerisinde olmayan çiftler, zaman içerisinde birbirlerinden uzaklaşırlar ve bu durum da maalesef aldatmayı haklı görmelerine sebep olur. Özellikle dışarıdan birisinden ciddi bir ilgi görmek, bir anda o yana meyletmelerine yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.