Eski Sevgilime Dönsem mi

ESKİ SEVGİLİME DÖNSEM Mİ?

Yayın Tarihi09 Haziran 2016 | EVLİLİK

Pek çok kadın ve erkek, biten bir ilişkinin ardından eski sevgilisini özlemeye devam eder ve ayrılık kararı almak geri dönmekten daha zor olduğu için o kişiyle yeniden bir ilişki yaşamaya çalışır. Fakat yenilenen ilişkinin yine kötü gitmesi, maalesef verilen bu karardan pişman olunmasına sebep olur. Eski sevgilime dönsem mi sorusunu hala kendilerine soranlar için nelere dikkat etmeleri gerektiğine kısaca bir değinmeye karar verdik.

Eski sevgilinize dönmeden önce düşünmeniz gereken ilk şey, acaba onu mu özlediğiniz yoksa bir ilişki içerisinde olmayı mı özlediğinizdir. Pek çok kişi, maalesef aslında sadece bir ilişki içerisinde olmayı sevdiği ve yalnızlığa dayanamadığı için eski sevgilisine dönüyor, bu uğurda birlikte mutlu olabileceği diğer insanları es geçiyor. Fakat ilişkide yeniden sıkıntıların ortaya çıkması, kişiyi bir sonsuz döngü içine sokuyor. Dönme kararını vermeden önce gerçekten eski sevgilinizi mi yoksa ilişkiyi mi özlediğinizi bir gözden geçirin.

Geçmiş günleri şöyle bir hatırladığınızda, yaşadığınız sorunlar yerine aklınıza direkt olarak mutlu günler geliyorsa, nostalji sendromuna kapılmışsınız demektir! Fakat bu esnada kötü günler de aynı anda aklınıza geliyor ve yapılan hataları objektif bir şekilde değerlendirebiliyorsanız, bir şans daha var demektir. Pek çok kadın ve erkek, hep mutlu günleri düşündükleri için eski ilişkilerine geri dönmek isterler ancak yeniden başladıklarında karşılaştıkları sorunlar maalesef tekrar ayrılığın ortaya çıkmasına neden olur.

Eski sevgilinizi hala seviyor olmanız maalesef bir ilişkiyi kurtarmak için tek başına yeterli olmayabilir. Bazen kişilerin diğerleri ile ilişkilerini devam ettirmeleri hayat düzenlerinden dolayı da mümkün olmayabiliyor ve bu nedenle geri dönülse bile işler yeniden sarpa sarıyor. Başka bir şehirde yaşaması gereken sevgilinizi yanınıza getirmeniz imkansız olabilir, ayrıca sizin onun yanına gitmeniz de çok zor bir hale gelebilir. Dolayısıyla hayat düzeninizden dolayı bir araya gelme imkanınız yoksa, hem kendinize hem de başkasına eziyet etmeyin diyebiliriz.

İlişkinizin detayları, size o kişinin gerçekten size en uygun kişi olup olmadığını gösterecektir. Her ne kadar ilişkilerimizdeki alışkanlıklarımız bizlere o kişinin en uygun kişi olduğunu gösterse de, gerçekte yeni bir insan ve uyumlu bir birlikteliğin daha iyi sonuçlar verdiği de görülebiliyor. Şanzınızı zorlamadan önce başkalarıyla neler yaşayabileceğinizi de aklınızdan geçirmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.