Eski İlişkiyi Unutmanın Yolları

ESKİ İLİŞKİYİ UNUTMANIN YOLLARI

Yayın Tarihi16 Nisan 2018 | EVLİLİK

Hepimizin öyle ya da böyle bir şekilde eski ilişkileri vardır ve bu ilişkiler bazen sadece bir kaç gün sürerken bazen yıllara bile yayılabiliyorlar. Ancak bir ilişki ne kadar uzarsa onu ardımızda bırakmak da bir o kadar zor oluyor denilebilir. Zira ilişkinin hayatımızın bir parçası haline gelmesi oldukça zaman alıyor ve bittikten sonra hayatımızı tekrar ilişkiden çıkartmak da tabii ki imkansız hale geliyor. Eski ilişkiyi unutmanın yolları nelerdir sorusunu kendine soran çok sayıda kadın ve erkek olduğu için bu soruya size yardımcı olacak cevaplar aramaya karar verdik.

Eski ilişkiyi unutabilmek için hemen yeni bir ilişkiye sarılmak kesinlikle uzak durmanız gereken birinci şey. Zira pek çok insan yeni bir ilişkinin eskisini hayatından sileceğini düşünüyor ancak eski ilişkiden kurtulurken ilk yapılması gereken şey bir ilişkiye dair rutinleri hayatın dışına çıkartmak. Yeni bir ilişkiye hemen başlamak ise eski ilişkinin rutinlerinin hayatınızdan çıkmasına engel olacaktır. Uzun vadeli ilişkiden çıkan birisi en azından bir sene boyunca hayatını kendi kendine yaşamaya alışmak zorundadır. Zira kendi kendini mutlu edemeyen birisi gelecekte başkalarını da mutlu edemeyecektir. Eski ilişkinin yenisine zarar vermesine engel olmak için bu konuda çok aceleci olmayın.

Ayrılıklarımız bazen şiddet ve kavga dolu, bazen de çeşitli sebeplerden sakin ancak mecburiyet şeklinde olabiliyor. Nasıl ayrılmış olursanız olun, ayrılığın etkilerini atlatmak için artık ayrılık üzerine kafanızda düşünmeyi sona erdirin. Haklı olabilirsiniz, haksız olabilirsiniz, daha söyleyecek çok şeyiniz de olabilir ancak bunları kafanızda kurup durmak bir türlü ilişkiyi sonlandırmanıza izin vermeyecektir. Söyleyecek şeyleriniz kalsa bile artık bunları aklınızdan çıkarın ve her şeyin bittiği düşüncesine alışın.

Eski bir ilişkide başarısız olmanız, partnerinizin beklentilerini karşılayamamış olmanız, gelecekte de bunun böyle olacağını göstermiyor. Zira herkesin hayattan ve ilişkilerden beklentisi farklı olduğu için size daha uygun birisi ile mükemmel uyumda bir ilişki yaşama ihtimaliniz de var. Tek yapmanız gereken bu konuda aceleci olmamak ve birlikte mutlu olacağınızı düşündüğünüz kişiyi beklemek. Fırsat elinize geçince de o insanın kaçıp gitmesine müsaade etmeden bu fırsatı bir ilişkiye dönüştürmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.