Eşimle Kavga Ettim, Ne Yapmalıyım

EŞİMLE KAVGA ETTİM, NE YAPMALIYIM?

Yayın Tarihi26 Kasım 2013 | EVLİLİK
Evliliğe giren çiftlerin pek çoğu, aslında evlilikleri boyunca ne kadar sık veya ne kadar şiddetli kavga edeceklerini önceden bilmezler. İki kişinin flörtü boyunca tek kavga edilmese dahi evlilikte tek bir çatı altında sürekli olarak yaşamak karı kocalar arasında kaçınılmaz bir şekilde sürtüşmelerin olmasına neden olur ve bu durum oldukça doğaldır. Zira her iki kişinin de ömrünün büyük kısmı farklı yerlerde farklı şekilde yaşayarak geçmiştir ve hayatlar buna uygun olarak şekillenmiştir. Siz de evlilikte oldukça doğal olan tartışma ve kavgalardan birini yaşamış olabilirsiniz ve aslında kavga ettikten sonra ne yapmanız değil ne yapmamanız gerektiğini bilirseniz çok daha etkili bir şekilde kavganızı sonlandırabilir ve aranızı düzeltebilirsiniz.
Hem kadınların hem de erkeklerin kavgadan sonra yaptıkları en büyük yanlışlar arasında birbirlerine uzun süre soğuk davranmak ve kaçınmak gelmektedir. Kavganın ardından eşinizle iletişiminizi kesmeniz ve ona bir şans tanımamanız, hem onu cezalandırdığınız algısını doğuracaktır, hem de maalesef yıllar içerisinde birbirinizden tamamen kopmanıza neden olacaktır. Dolayısıyla kavga bittikten sonra kırgınlığınızı korumanız bir ömür yaşamayı planladığınız kişiyi sizden uzaklaştıracaktır.
Tabii ki kavgaların ardından birbirinize küsmek ya da özrünüzü çok basit ve anlamsız bir şekilde yapmak da sorunun çözülmesini engelleyecektir. Maalesef pek çok karı koca, kavgadan sonra haksız çıksa bile özür dilemeyi gururuna yediremez ve bu durum eşlerin arasını gelecekte bozmaya devam eder. Eğer gerçekten haksız olduğunuz ortaya çıktıysa veya gereksiz yere bir kavga ettiyseniz eşinizin gönlünü almanız gerektiğini unutmayın.
Bazen gün içerisinde yaşadığımız stresler de akşam eve gelince eşimizle aramızın bozulmasına neden olabiliyor. Genellikle herhangi bir ciddi sebep olmadan çıkan bu kavgalara engel olmalısınız ya da eşiniz sadece dış etkenler nedeniyle sizinle kavga etmeye meyilliyse onu rahatlatacak şeyler yapmanın yollarını düşünmelisiniz. Zira bu tip kavgalardan kaçınmak genellikle kolaydır ve eşinizle aranızdaki sevgi zaten doğru yolu bulmanızı sağlayacaktır.
Yapılan araştırmalarda, gerçekten geçerli sebeplere dayanan kavgaların bir sonuca ulaştırıldığı ve çiftler tarafından orta yolun bulunabildiği ortaya çıkmaktadır. Fakat temelsiz ve boş yere yapılan kavgalarda orta yol bulmak oldukça zordur ve kavga bir süre sonra eşlerin inadına biner. Bu nedenle siz de boş yere kavga etmekten kaçınmalı ve eşinizin size sevgi ile saygısını korumasına yardımcı olmalısınız.

17 Responses to EŞİMLE KAVGA ETTİM, NE YAPMALIYIM?

 1. Burhan diyor ki:

  Karımla kavga ettim babam yüzünden ne yapmaliyim bana yol gösterin

 2. Anonim diyor ki:

  walla bende öyleyim ya kocsmla kıskançlık yüzünden kavga ediyoruz

 3. Anonim diyor ki:

  Benim hiç bir sıkıntım yok sadece kocam sürekli küfür ediyor bıktım artık hep zıtız

 4. Anonim diyor ki:

  AYNEN BENDE HEP KAVGA EDİYORUM AMA ANLAMIŞ DİYİLİM EŞİMLE SÜREKLİ KAVGA EDİYOR BENDE SUÇU ARIYOR HİÇ KENDİNDE SUÇ ARAMIYOR …

 5. Anonim diyor ki:

  Aynen yaa benimde farkim yok sizden ayni

 6. ezo diyor ki:

  Eşimle sürekli kavga ediyoruz her isteğini yaptiğima rağmen kavga etmek ićin bahane ariyo biktim gerçekten

 7. Anonim diyor ki:

  ABLALARIM YASIM 23 8 AYLIK EVLİYİM EŞİMLE BORC YÜZÜNDEN KAVGA ETTİM AİLESİ BORCU BİLMİYO ALTINLARI SATTIK BIRAZ SIMDI DE AİLESİ ALTINLARI ISTIYO LAZIM DIE NE YAPMALIYIM KAYINPEDERE HERSEYİ ANLATMALIMIYIM YOKSA ESİMİN ARKASINI TOPLAMALI MIYIM

 8. umut diyor ki:

  EŞİMLE HİÇBİR KONUDA ANLASAMAIYORUZ BENİM SÖZÜMÜ DİNLEMİYOR

 9. Anonim diyor ki:

  Aynı sorunu bend yaşym eşmle evm ayrı oldug hld kufur hakaret bı duysnz kske bktm artk

 10. Anonim diyor ki:

  Bende kaynanam Yüzünden hep eşimlle kafga ediyoruz ne yapmalıyım

 11. Anonim diyor ki:

  Arkadaşlar bendede aynı dert var eşimle boşanmak üzereyim iki tokat vurdum diye babasinin evine gitti

 12. biktim artik diyor ki:

  Evde kaynanam kayinbabam ve kaynimla beraber yasiyorum. Esim surekli bana karsi cok ilgisiz annesi surekli esime beni kotuluyo. Esimde surekli bana bagirip konusmuyo evde biriyle kavga edince herkes kusuyo konusmuyo benimlr 3 tane gorumcem var ve onlarda birbirlerini dolduruyolar. Kocam yatmadan yatmaya gidiyo sadece odaya brni ailemle gorusturmuyo cok sinirli ve annesi de surekli ben sinirleniyim diye ugrasiyo. Evde butun isler bana bakiyo ev 2 katli biktim aryil. Kicam bana iyi bi koca olsa hepsine katlanirim ama malesef kocam beni hic bi sekilde mutli etmiyo kufut ediyo surekli simdide babasinin evine gitsin gelnsen diyo annesine napmam gerektigini bilmiyprum kicam sadece iyi gun dostu malesrf…. Ve yapilan kotuluklere golzerini kapamis resmem ve bim yasin daha 17 :/

 13. biktim artik diyor ki:

  Esimle kaynanam yuzunden cok buyuk kavga ettik sizce napmaliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.