Eşimle Kavga Ediyoruz

EŞİMLE KAVGA EDİYORUZ

Evli çiftler maalesef ne kadar iyi anlaşırlarsa anlaşsınlar, bir noktada kavga ediyorlar çünkü iki farklı insanın bir hayatı paylaşması güzel olduğu kadar da zor bir şey. Ancak bazı çiftler bu konuda pek dikkatli olmadıkları için eşimle kavga ediyoruz serzenişi hayatın büyük bir kısmını kaplayabiliyor. Bu durumu bir kadın da bir erkek de dile getirse, genellikle iki tarafın ya da bir tarafın anlayışsızlığı maalesef aynı sürecin devam etmesine neden oluyor. Özveri ve anlayış olmadan çözülemeyecek olan bu duruma karşı neler yapılabileceğini biraz irdeledik.

Öncelikle, kavga etmenin dünyanın sonu olmadığını, ne erkeklerin ne de kadınların kavganın ardından eşlerine çok soğuk davranmamaları gerektiğini belirtelim. Pek çok çift, kavganın üstüne bir de bazen haftalar süren soğukluklara sebep olur ve bu soğukluk bir süre sonra yeni kavgaları tetikler. Ayrıca kavga konusu olan şey ne kadar büyük olursa olsun, eşlerden birinin bir diğerini cezalandırmak için çaba göstermesi, evliliğin temellerinin de yıkılmasına sebep olacaktır.

Özür dilemek hayatın bir gerçeği. Bunu kabul etmeden kavgalarınıza bir son vermeniz de mümkün değil. Hatalı olan tarafın özür dilemekten çekinmesi maalesef bir süre sonra çiftlerin arasını iyice açıyor ve bir sonraki kavga bir öncekinin doğrudan devamı haline geliyor. Bu nedenle her iki taraf da haksız olduğunu gördüğünde susmak veya kavgaya boşu boşuna devam etmek yerine özür dilemesini bilmeli. Elbette özür dilemek kavga sırasında çirkinleşmenin veya eşinizi kırmanın bir özrü olarak sadece ilk seferde geçerlidir ve aynı şeyleri özür dilemenize rağmen yapıp durursanız kavgalarınız son bulmayacaktır.

Bazen iş hayatındaki stres ve ailevi diğer durumlar da kavgayı tetikleyebiliyor. Bundan kaçınabilmek için stresli olduğunuz anlarda ciddi konulardan bahsetmeyi erteleyebilir, hem kendinizin hem de eşinizin rahatlayabilmesi için çeşitli aktivite ve etkinliklere katılabilirsiniz. Bazen ılık bir duşun bir kavgalara engel olması muhtemel.

Bu konuda çok sayıda inceleme mevcut ve yapılan bu incelemelerde, gerçekten bir sebebe dayanan kavgaların söz konusu sebep ortadan kaldırıldığında veya çözüldüğünde son bulduğunu, ancak kavga etmiş olmak için kavga edenlerde işin sadece inada bindiğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.