Eşimle Evde Nasıl Vakit Geçirebilirim

EŞİMLE EVDE NASIL VAKİT GEÇİREBİLİRİM?

Yayın Tarihi01 Nisan 2014 | EVLİLİK

Evli çiftlerin maalesef bir süre sonra birbirleri ile nasıl vakit geçireceklerine dair sorunlar yaşadıkları biliniyor. Zira henüz sevgililik döneminde ve yeni evliyken genel olarak dışarıda bir aktivite yoluyla vakit geçiren çiftler, evlendikten sonra evde daha fazla durmaya başlıyorlar ancak bu durum bir süre sonra can sıkıcı olabiliyor. Evde yapılabilecek olan aktivitelerin sınırlı olması ve yeni duruma adapte olma sürecinde tabii ki bu tip sıkıntıların yaşanması normal ve sizlere bir kaç fikir vererek eşinizle evde daha keyifli vakit geçirmenizi sağlamaya çalışacağız.

Son yıllarda oyun konsollarının giderek daha fazla popüler olması ve büyük ekranlı televizyonların da popüler hale gelmesi sayesinde her eve bilhassa erkeklerin de talepleri doğrultusunda bir oyun konsolu alınıyor. Kadınlar ise maalesef oyunları biraz çocukça buldukları için pek tercih etmiyorlar ancak eşinizle oynayabileceğiniz konsol oyunları da mevcut. Böylece onunla birlikte keyifli vakit geçirebilir, oyunların sadece çocuklar veya erkekler için olmadığını, çoklu kişiler tarafından da beraberce oynanabildiklerini farkedebilirsiniz.

Tabii ki oyunlar varsa filmler ve diziler de var demektir. Her film veya her dizi illa ki birbirinizin sevdiği türde olmak zorunda değil ancak ikinizin de üzerinde mutabık kaldığı ürünler elbette olacaktır. Bu tip filmleri ve dizileri kullanarak ayda bir kaç defa kendinize dizi film günü yapmanız eşinizle daha keyifli ve eğlenceli vakit geçirmenizde işe yarayacaktır.

Evliliğin ardından akşam yemekleri genellikle biraz daha monoton hale gelir ve sadece yemek için yenilen akşam yemekleri giderek daha da sıkıcılaşır. Halbuki akşam yemekleri sadece karnınızı doyurmak için değil eşinizle kaliteli bir sohbet ve muhabbet ortamı yakalamak için de idealdirler. Bu nedenle sofranızı güzelce donattıktan sonra aynı dışarıda yemek yiyormuş gibi giyinebilir, güzel bir müzik açabilir ve sohbet edebilirsiniz.

Tabii ki biraz daha entelektüel çiftlerin daha fazla aktivitede bulunması da mümkün. Bunlar arasında sevilen müzik türünde dans etmekten tutun da küveti doldurarak rahatlatıcı bir akşam geçirmeye kadar pek çok seçenek yer almaktadır. Eşinizle neleri ortak olarak sevdiğinizi düşünmeniz ve bir karara varmanız işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.