Eşimin Girdiği Siteleri Nasıl Bulurum

EŞİMİN GİRDİĞİ SİTELERİ NASIL BULURUM?

Pek çok kadın maalesef eşine duyduğu güveni yeterli bulmadığı için eşimin girdiği siteleri nasıl bulurum sorusunu kendine soruyor. Aslında bu noktada elde edebileceğiniz bilgiler ise eşinizin ne kadar bilgisayar bilgisinin olduğuyla alakalı. Eğer teknoloji ile yakından ilgilenen, kullanımına dair her şeyi bilen bir eşiniz varsa maalesef girdiği siteleri bulma şansınız da oldukça az olacaktır. Ancak sizler için en azından mümkün olması halinde kullanabileceğiniz bir kaç yöntemi kısaca değerlendirerek biraz yardımcı olmaya çalışalım.

Bu iş için ilk yapmanız gereken eşinizin hangi internet tarayıcısını kullandığını bulmak. Bu yüzden önce bilgisayarımızın “başlat” butonuna basıyoruz ve bilinen tüm popüler tarayıcıların adını klavyemizden yazarak aratıyor, daha sonra bilgisayarımızda bulunanları açıyoruz. Siz genelde Google Chrome kullanıyor olabilirsiniz ancak eşiniz sisteme başka bir web tarayıcısı kurmuş ve bunu biraz gizlemiş olabilir. Bu nedenle başlat menüsünde deneyeceğimiz bazı temel isimler var: chrome, firefox, opera, chromium, edge, internet explorer, yandex.

Belirtilen isimleri başlat menüsünde arattıktan sonra karşınıza program olarak çıkmaları halinde hepsini açın. Açtığınız web tarayıcılarına tek tek tıklayın ve daha sonra klavyenizden CTRL ve H butonlarına aynı anda basın. Bu butonlara basmanızla birlikte tarayıcılarda internet geçmişi sayfası ortaya çıkacaktır. Bütün bulunan internet geçmişi sayfalarını inceleyin ve eşinizin girmesini sakıncalı bulduklarınıza göz atın.

Ancak sizden gizli bir iş yapan eşiniz gizli pencere yöntemini kullanıyorsa bu tarihçe bölümünde nerelere girdiği görünmeyecektir. Dolayısıyla bu noktada işimiz zorlaşacaktır. Başkalarının bilgisayarda bastıkları her tuşu görebilmek ve daha sonra bunları incelemek, dolayısıyla yapılan işleri takip edebilmek Casus Bilgisayar 007 adlı programla mümkün.

Casus Bilgisayar 007 indir işlemi sayesinde eşinizin tüm yaptıklarına göz atabilirsiniz fakat programın ücretsiz halinin sınırlı bir kullanıma sahip olduğunu, sınırsız sürümün ise biraz pahalı olabildiğini şimdiden belirtelim.

Tabii ki eşinizi takip etmeniz çok ciddi şüpheleriniz varsa bir yere kadar ahlaki anlamda kabul edilebilir fakat bu tip yasadışı şekilde elde edilen verilerin mahkemelerde kanıt olarak kullanılamadığını, dolayısıyla eşinizden ayrılmayı istemeniz halinde tüm bu bilgilerin hakim nezdinde geçersiz sayılacağını da unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.