Eşime Ne Yemek Yapsam

EŞİME NE YEMEK YAPSAM?

Ev kadınlarının en büyük derdi tabii ki eşime ne yemek yapsam sorusunu cevaplamak ancak artık modern hayatta hem erkekler hem de kadınlar eşlerine yemek hazırladıkları için bu sorunun her iki cinsiyeti birden kapsadığını itiraf etmek gerekiyor. Dolayısıyla kadın veya erkek de olsanız hayatınızda en az bir kaç defa bu problemle karşı karşıya kalacaksınız. Bilhassa ekonomik durumu çok iyi olmayan ailelerde her akşam farklı bir şey yemek biraz zor olabiliyor ve sizler için bu işin karar verme aşamasındaki inceliklerinden biraz bahsetmeye karar verdik.

Yemek yapmanın püf noktalarından bir tanesi, ne yaparsanız yapın, içerisine az da olsa et koymak. Tabii ki bunun içerisinden zeytinyağlı yemekleri çıkarıyoruz çünkü onlara et koymamanız gerekiyor. Fakat illa ki bütçenizi sarsacak kadar çok et koymanız da gerekmiyor. Pek çok sebze yemeğinin içerisine bir kaç parça kırmızı veya beyaz et atmanız, yemeğin tadının çok daha iyi hale gelmesini sağlayacaktır. Hatta et almak istemiyorsanız bir kaç parçalık kemiği yemekle birlikte pişirmeniz, daha güzel bir tat elde etmenizi sağlayacak.

Bu konuda eşinizin damak tadı kişiden kişiye değişebileceği için direkt bir yemek adı vermekten kaçınacağız. Fakat sebze seven bir eşiniz varsa, haftanın beş günü güzel sulu sebze yemekleri yapabilir, yanına bir de salata ekleyerek sofrayı zenginleştirebilirsiniz. Tabii ki sağlıklı beslenmeyi sağlayabilmek için iki günlük bir et pişirme seansı da gerekiyor. Sezonluk olarak ucuzlayan balıklar, beyaz et gibi ürünler, hem ekonomik hem de sağlıklı alternatifler haline geliyorlar. Sık sık et yemeyi seven bir eşiniz varsa da tek yapmanız gereken benzer ürünleri olabildiğince farklı malzemeler ile zenginleştirerek farklı bir şey yapıyormuşsunuz izlenimi uyandırmak.

Yemeğinizin ardından tatlı tüketmeyi de seviyorsanız, uygun maliyetlere sütlaç, hatta daha uygun maliyetlere un helvası da hazırlayabilir, helvanızı çeşitli süslemelerle olduğundan daha lezzetli bir hale de getirebilirsiniz. Çocuklar içinse devamlı kızartma yapmak gibi çözümler sunmak yerine en azından beğenmedikleri bir yemek olduğunda yanına çorba koyarak beslenmelerini sağlayabilirsiniz.

Elbette yemeği az yapıp da ekmeğe abanmayın. Ekmek bir yere kadar enerji sağlayıcı bir besin olsa da, çok fazla tüketildiğinde zararları mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.