Eşimden Soğudum Ne Yapmalıyım

EŞİMDEN SOĞUDUM NE YAPMALIYIM?

Eşimden soğudum ne yapmalıyım sorusunu o kadar çok kişi kendine soruyor ki, bu soruya kayıtsız kalamadık ve yapabileceklerinize kısaca bir değinmek istedik. Hem kadınlar hem de erkekler maalesef çeşitli sebeplerden dolayı eşlerinden giderek uzaklaşıyorlar ve bu durum evliliğin temellerinin de sarsılmasına sebep oluyor. Bazı vakalarda evliliği tekrar eski haline döndürmek mümkün değilken, bazı vakalarda ise sorunların ortadan kaldırılması eşlerin yeniden birbirlerine ısınmalarına imkan tanımaktadır. Dolayısıyla eşimden soğudum diyenlerin hemen her şeyi kestirip atmamaları yerinde olacaktır.

Eşiniz ile aranıza engel olamadığınız bir bariyer girdiyse, öncelikle kendi kendinize bunun sebeplerini itiraf edebilmelisiniz. Bazen kayınvalide problemleri, eşin ilgisizliği, maddi sıkıntılar, cinsel yetersizlikler gibi sorunlar maalesef eşlerin soğumalarına sebep olurken, bazen de eşlerin gözlerinin dışarıda olması aralarına mesafe sokabiliyor. Fakat eşinden soğuyan taraf maalesef kendine gerçekleri itiraf etmediği için sorunun kökenine de inemiyor. Suçluluk duyacak olsanız bile kendinize neden soğuduğunuzu gerçek anlamıyla anlatmanız gerekiyor.

Eğer evliliğiniz çözülebilir problemlerden dolayı sekteye uğruyorsa, bu sorunları çözmek için eşinizle birlikte çalışmanız gerekiyor. Fakat bazı vakalarda eşler arasındaki uyumsuzluk o kadar artıyor ki bu problemlerin üstesinden gelebilmek için evlilik terapileri gibi çözümlere başvurmak gerekiyor. Lakin evlilik terapilerinde her iki eşin de hazır bulunması gerektiği için bu konuda uyumlu bir karar vermeniz lazım. Evlilik terapistleri çiftleri yaşadıkları sorunlarla yüzleştirme ve uzlaştırma konusunda oldukça destek oluyorlar ve bu nedenle pek çok evliliğin kurtarılması hususunda etki sahibiler.

Tabii ki kesinlikle çözülemeyen bir soğuklukta eşinizi aldatmak gibi kendinizce çözümler bulmak yerine boşanma yolunu tercih etmeniz de doğru olacaktır. Zira aldatma kendinize olan saygınızı da kaybetmenize neden olacaktır ve yalan olmuş bir evlilik içerisine sizi hapsedecektir. Bunun yerine boşanma neticesinde herkesin kendi yolunu çizmesi çok daha kabul edilebilir bir çözümdür. Avukatınıza danışarak nasıl bir boşanma yolunu tercih edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Unutmayın ki evlilik bir hapishane değildir ve uyum içerisinde sürdürülemeyen ilişkilerin düzeltilememeleri halinde sona ermeleri çok doğaldır. Özellikle çocuklar etkilenmesin diye zoraki sürdürülen evliliklerin çocuklara daha da zarar verdikleri kesinlikle unutulmamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.