Eşim Çocuk İstemiyor

EŞİM ÇOCUK İSTEMİYOR

Yayın Tarihi27 Temmuz 2017 | EVLİLİK

Eşim çocuk istemiyor, ne yapmalıyım sitemi genellikle kadınlar tarafından edilir çünkü çocuk istemeyen taraf çok yüksek ihtimalle erkekler olmaktadır. Nadiren erkeğin çocuk istediği ancak kadınların istemediği anlar mevcut olsa da, kadınların bu konudaki doğal dürtüleri, onların illa ki bir ara çocuk istemelerine sebep olmaktadır. Erkeklerde ise babalık içgüdüsel değil öğrenilen bir durum olduğu için, onların çocuk istemeleri genellikle biraz da eşlerinin isteğine bağlı olmaktadır. Lakin günümüzde pek çok erkek, otuzlu yaşlarına gelene kadar çocuktan kaçınabiliyor ve bu durum da eşler arasında ayrılıklar ortaya çıkarıyor.

Erkeklerin çocuktan kaçma yönündeki bu eğilimlerinin genelde farklı sebepleri mevcut. Bazı erkekler maddi durumlarını bir çocuk için uygun görmüyorlar, bazıları ise manevi olarak kendilerini babalık duygusuna bırakmaya hazır hissetmiyorlar. Hatta çocukken kendi yaşadıkları travma ve problemlerden o kadar korkuyorlar ki, çocuklarının da benzer anılara sahip olmalarını istemedikleri için bir çocuktan uzak durabiliyorlar.

Kadınlar bu noktada, eşlerinin hangi hassasiyetlerinden dolayı çocuktan kaçtığını bulmak ve bu konuda biraz hassas olmalılar. Zira erkeğin üzerine gitmek ve çocuk baskısı yapmak muhtemelen durumun daha da kötüye gitmesine sebep olacaktır. Bunun yerine hassasiyetini anladığınızı göstermeniz, onun kaygılarını gidermek için çareler aramanız ve duygusal olarak onun yanında olmanız, çok daha fazla etkili olacaktır.

Erkekler kadınlara göre daha ilkel dürtüler ile yaşamlarını sürdürürler ve bu da verdikleri kararların mantık süzgecinden daha az geçmesine neden olur. Bu yüzden kadınların yaşadıkları travmalar hayatlarına daha az etki ederken, erkeklerin yaşadıkları kötü olaylar, baba anıları, aile travmaları, onların hayatlarına bir ömür şekil vermeye devam eder. Eğer eşinizin yaşadığı travmalardan dolayı çocuktan kaçtığını fark ediyorsanız, profesyonel bir destek almak için onu ikna edebilir ve bu ruhsal bunalımlardan kurtulmasını da sağlayabilirsiniz.

Eğer maddi gücünüz bir çocuk yetiştirmek için yeterli değilse, bunu iyileştirmek için sizin de aile bütçesine katkıda bulunmanız veya işlerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Maddi olarak garanti altında olmayı seven erkekler, bu konuda belirsizlikten kaçınırlar ve dolayısıyla onları ikna etmek için daha garanti görünen bir maddi duruma erişmeniz gerekiyor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.