Eşim Benimle Beraber Olmuyor, Beni istemiyor

EŞİM BENİMLE BERABER OLMUYOR, BENİ İSTEMİYOR

Hem kadınlar hem de erkekler bazen eşleriyle cinsel ilişkiye girmek ve beraber olmak istemeyebilirler. Bu durum her zaman aranızın kötü olduğunu ya da sizde bir sorun olduğunu belirtmez ve eşinizin bu davranışının arkasında başka sebepler de olabilir. Psikolojik durumundan tutun da fiziksel sağlığına kadar pek çok durumun etkilediği cinsel isteksizlik ve beraber olmamanın nelerden kaynaklandığına sizin için biraz değinmek istedik. Eşim benimle beraber olmuyor, eşim beni istemiyor diyorsanız belki de onu daha iyi analiz etmeniz gerekiyor olabilir. İşte eşler arasındaki cinsel yaşamı kötü yönde etkileyenler.

Bu durumun sebeplerinden bir tanesi son yıllarda giderek hayatımızda daha fazla yer kaplamaya başlayan internet ve bilgisayar teknolojilerinin gelişimidir. Her yerde yanımıza götürebildiğimiz yeni akıllı cihazlarımız maalesef sürekli olarak kafamızın sanal dünya ile meşgul olmasına neden olur ve bu da eşinizin size yeterince vakit ayırmasını engelleyenler arasındadır. Hem siz hem de eşiniz bir süre en azından evdeyken taşınabilir cihazlardan uzak durmaya çalışın.

Uzun süredir evli olan çiftlerin cinsel hayatları artık belli bir monotonluğa oturduğundan dolayı hayatınıza biraz renk getirmeniz gerekebilir. Her zaman aynı günlerde, aynı saatlerde, aynı yatakta birlikte olmak yerine değişik zaman ve koşullarda birlikte olmayı deneyin. Gerekirse tek bir gecelik güzel bir otel odasında ufak bir haftasonu tatili geçirmeniz bile monotonluğunuzu biraz engelleyecektir.

Beslenme düzeninizdeki yanlışlıklar da cinsel libidonun sönmesine neden olacaktır. Özellikle kadınların kilo vermek ya da kilo almak için çok uç noktalardaki diyetlere başvurmaları nedeniyle vücutlarında aniden fazla miktarda değişiklikler meydana gelir ve kocalar genellikle bu değişiklikleri pek hoş karşılamazlar. Daha dengeli bir kilo kontrolü uygulaması yapmayı unutmayın.

Fazla miktarda sigara ve alkol kullanımı da hem cinsel istekte düşmeye neden olacaktır hem de eşinizin sahip olduğunuz kokudan rahatsız olmasını sağlayarak size ilgi duymasını engelleyecektir. Eğer sağlıklı bir ilişki istiyorsanız sağlığa zararlı ürünlerin tüketimini sınırlamanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Stres ve günlük hayatın zorlukları eve gelindiğinde maalesef eşler arasında soğukluğa neden olabiliyor ve hem ruhsal olarak hem de fiziken yorulan eşler artık birbirlerine arzu duyamayabiliyorlar. Sürekli olarak işinizi kafaya takmak ve haftasonları da işinize yoğunlaşmak yerine eşinizle birlikte keyifli, eğlenceli ve dinlendirici günler geçirmeye çalışın.

Sahip olduğunuz hastalıklar ve rahatsızlıklar nedeniyle cinsel hayatın etkilendiği görülmemiş şey değildir ve eşinizin de böyle bir ilaç kullanımı varsa onun birlikte olma isteğindeki düşüşü mazur görmeniz gerekebilir. Gerekirse bu konuda doktorunuza danışarak ilaçların değiştirilmesini bile talep edebilirsiniz.

4 Responses to EŞİM BENİMLE BERABER OLMUYOR, BENİ İSTEMİYOR

 1. 7575 diyor ki:

  Benimde eşim beni istemiyor neden acaba

 2. Anonim diyor ki:

  Eşimle aramız cok kotu sidet içeren sözler kulaniyor tartışma sonrası zorla ilişki istiyor ben istemiyorum ama zorla yapıyor ne yapmalıyım cok bunalimdayim

 3. Anonim diyor ki:

  Ayni şey benimde basimda artik boyle yaptıkça bende ondan soğumaya başladım

 4. 9696 diyor ki:

  Esim neden benden uzak duruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.