Eşim Beni Seviyor Mu Nasıl Anlarım

EŞİM BENİ SEVİYOR MU, NASIL ANLARIM?

Pek çok ilişki teorisi, partnerlerin birbirleri hakkında ne kadar yakın hissettiklerine odaklanıyor. Fakat davranışsal yaklaşıma göre kendi ilişkinizin sağlığını test etmek için dışa dönük sinyallere odaklanmaya ihtiyacınız var. Bu yaklaşım gözlenebilir davranışların pek çok vakada kişinin içinde olup bitenlere dair kesin kanıtlar sunabildiği varsayımına dayanıyor ve bu konuda onun ne söylediğine pek odaklanılmaması gerektiğini belirtiyor.

Bu teori ve aynı zamanda diğer psikolojik araştırmalara göre günlük yaşamınızda sevdiğiniz kişinin sizi sevip sevmediğine dair 11 tane ipucu gözlemleyebilirsiniz.

Sizinle Vakit Geçirme İsteği

İlişkiye veya evliliğe vakit harcama isteği, başarılı bir uzun süreli yakınlığın temel işaretlerinden birisi. Her ikiniz de iş, aile ve diğer yükümlülüklerden dolayı meşgul olabilirsiniz ancak size gerçekten değer veren birisi sahip olduğu kalan zamanı sizinle başbaşa geçirmek için harcayacaktır.

Gününüz Hakkında Soru Sorar

Birlikte geçirdiğiniz zaman içerisinde eşiniz size iş gününüzün ne kadar ilginç olduğunu, iyi kötü yanlarını sorabilir. Çiftler birbirlerine karşı sevgilerini sadece ruhani düzeyde geliştirmezler, fakat aynı zamanda iletişim yollarını açaral pratik anlamda da desteklerler.

Size Güvenir

Araştırmalar başarılı uzun süreli ilişkilerde eşlerin herhangi bir anda diğerinin nerede olduğunu bilme hissine sahip olduğunu gösteriyorlar. Fakat bu istek daima dilenmiyor çünkü eşinin gizli bir şey yapma ihtimalinden korkuluyor. Eve geç gelseniz de nerede olduğunuzu sorgulamayan birisi veya telefon kayıtlarınızı incelemeyen bir eş size güveniyordur ve gerçekten sizi önemsiyordur.

İhtiyacınız Olduğunda Yardımcı Olur

Ne kadar meşgul olsak da, güne daha fazla iş eklemek pek de yapmayı sevmediğimiz bir şey. Ancak partneriniz teknolojiden anlamazken siz ona bayılıyorsanız, evdeki internet ağında bir şey olduğu zaman ona yardımcı olursunuz. Benzer şekilde, acilen eczaneden bir şey lazımsa ve kendiniz çıkamıyorsanız, sevdiğiniz insan sizi kurtarır ve o ilacı alır.

Sizin Görüşlerinize Saygı Gösterir

Politik bakımdan eşiniz ile bambaşka sularda olmanız çok mümkün ancak yine de yıllardır mutlu olabilirsiniz. Burada temel şey inançlarınız değil, eşinizin bakış açısının da geçerli olabileceğine dair kabullenmenizdir. Siz bir feministseniz ve eşiniz 70’lerin düşüncelerine takılmış erkekse, sizin için değer gösteriyorsa en azından iş dünyasında kadının yerine dair endişelerinizi belirtirken sizi dinleyecektir.

Kararlarına Sizi Dahil Eder

Çiftler basit şeylerden yatırım kararlarına kadar her şeye birlikte karar verirler. Herkesin kendi yeteneklerine göre evi döndürmek için sorumluluklar alması normal ancak bir noktada bazı konularda kendi fikrinizin de alınmasına ihtiyacınız var.

Sevgi Gösterir

Çiftlerin duygusal düzlemde yakın olmaları için illa ki düzenli seks yaşamaları ve hatta seks yapmaları bile gerekmiyor. Ancak fiziksel yakınlığa dair bazı işaretler göstermek, eli omza atmak gibi şeyler eşinizin size temel bir bağının olduğunu gösterir.

Size Bakar

Eşinizin sizinle paylaştığı sözlü olmayan işaretler onun daha derin duygularını ortaya çıkartırlar. Eğer eşiniz siz konuşurken size bakıyorsa veya size uzaktan baktığını yakaladıysanız, bu onun size bakmaktan keyif aldığını gösterir. Birbirinizin gözlerine saatlerce bakarak vakit harcamanıza gerek yok, kısa bir bakış bile pozitif, aşk dolu sinyaller gönderir.

Geçmişten Konuşmayı Sever

Geçmişteki güzel anlarına dair yaşadıklarını paylaşmayı seven çiftler ve bunu pozitif, destekleyici bir şekilde yapanlar, gelecek ve şimdiye dair bağlarını güçlendirirler. Birlikte olduğunuz anlara dair bir şeyleri anlatıp durması eşinizin zihninde önemli bir rolünüz olduğunu gösterir.

Sizi Savunmaya Hazırdır

Birisi sizi eleştirdiğinde sizi savunmak için ortaya mı atılıyor? İyi bildiğimiz şeylerden birisi insanın gerçekten değer verdiği insanlara karşı riskler almaya niyetli olmaları.

Kendinizi İyi Hissettirir

Size gerçekten değer veren birisi sizin öz saygınızı destekler ve kimlik hissinizi arttırır. Size değerli hissettiren birisi ile birlikte olmak güçlü bir olumluluk verir. Daima bize iyi hissettiren insanlarla birlikte olmak isteriz. Bunun anlamı asla tartışma ve kavga yaşanmayan mükemmel gün ve geceler geçirmek değil. Fakat genel olarak eğer eşiniz size güven veriyorsa onunla daha fazla vakit geçirmek istersiniz ama ayrı kaldığınızda da kendinize daha pozitif bakarsınız.

Bu 11 kurala dair bir ölçüm kriteri yok ve şu noktayı aşarsa sizi kesin seviyordur denemez. Ancak bu işaretleri bir rehber gibi kullanabilir ve ilişkinizin güçlü yanları, zayıf yanları hakkında fikir edinebilirsiniz. Aynı zamanda eşinizin size gerçekten seviyormuş gibi hissettirip hissettirmediğini anlamak için bu 11 noktayı kullanabilirsiniz. Belki de artık nasıl sevildiğinizi değerlendirmenin değil sevginizi nasıl göstereceğinizin de üstünde durmanız gerekli.

85 Responses to EŞİM BENİ SEVİYOR MU, NASIL ANLARIM?

 1. çiçek diyor ki:

  6 senelik evliyim eşimle 1 yıldır aynı evde ayrı yaşıyoruz çok sorunlar yaşadım eşim başkalarının dolduruşlarına çok geliyor beni sürekli aile yaşamımızı başkalarına anlatmakla suçluyor ne yapmalıyım

 2. quenn diyor ki:

  BİRDE dün gece ben uyurken bir yandan gözüm açık onun telefona baktığını gördüm sürekli bakıp ışığını söndürüyor.Bir süre sonra yine bakıp yine ışığını söndürüyor ama böyle saklı gizli yapar gbi sizce başka birimi var

 3. quenn diyor ki:

  bende 5 senelik evliyim bir çocuğum var.Eşim bana çocuk olduktan sonra eskisi gibi ilgili değil.Seni özledim diyor ama benimle birlikte olmayı özlüyor.Oysaki ben ona sarılmak ve bana güzel sözler söylediğini duymak istiyorum.Şuan konuşmuyoruz dün gece arkamı dönüp ağladım.Merak etmedi bile eskiden olsa bir damla gözyaşıma dayanamazdı.ne yapacam bilmiyorum artık beni sevmiyor bence

 4. Kasin diyor ki:

  Kaderimiz bunları bizlere layık bulmus. Saten olan kadınlara oluyor uzulmeyin sizde takmayin ben de yasadim yaşıyor umda umursamazliktan geliyor um çocuklar ima bakiyor um ama çocuklar imiz günah allah saten görüyor onları hakimizi birakmaz sabir için dua edin lütfen bayanlar

 5. Sanane diyor ki:

  Selam arkadaşlar.

 6. Anonim diyor ki:

  Slm kızlar ben böyle sorunlar yaşıyorum eşımı çok sevıyorum 2 kızım var kocam süreklı ınternete gurup kurmuş kızlı erkeklı abuk sabuk muhabetler kendımı çok yalnız hisediyorum benı çok sevdıgını söylüyor ama güvene mıyorum bazen kendımı kaybediyorum okadar ki onu bunaltıgımı söylüyor akıl verın bana lütfen.

 7. Leyla diyor ki:

  Çok kötüyüm

 8. Leyla diyor ki:

  Ben çok kötüyüm kendime zarar verebileceğimi düşünüyorum eşim beni üzüyo hiç Altan almıyor olum tatlı geliyor bana ben o kadar çok şey yaşadım anlatsam sığmaz ağlıyorm şuan 😢😢

  • Kezban yılmaz diyor ki:

   Ağlama leyla kardeşim birini ne kadar çok seversen okadar erken kaybedersin erkekler bazen kovalamak ister kovalanmak degil

  • Karakiz diyor ki:

   Canim allah sabır versin hayat çocuklarla güzel kafana takma bende çok şey yasadim 21 yıl oldu halen yaşıyorum buda bizim sınavımız ahiretimiz güzel olsun insallah biz bu tarafda acı cekiyoruz sabir edersek mükafatimizda o kadar büyük olacak allah yardımcımız olsun

 9. Bosver diyor ki:

  Arkadaşlar paylaşım nasıl biliniyor lütfen yardım edin

  • Anonim diyor ki:

   ben 4 yillik evliyim ikinciye hamileyim ilk cocugumdada aldatildigimi hissediyordum defalarca kavga siddet gordum ama artik o cok soguk ilgisiz sevgi yok artik ve yine hep gozyasi mutsuzluk caresizlik

 10. Aşkiletam diyor ki:

  Merhaba ben beş buçuk aylık evliyim dört aylık hamileyim.Eşimle evlenene kadar çok sıkıntılar yaşadık kavgalar ettik.Eşimle akrabayız ama çocuk yaşta çalısmak zorunda oldugu icin İstanbul taşındıgından onu hiç tanımıyordum ilimizde akraba evliliği düşünmüyorduk takı tanışana kadar.Sonra eşim bana talip olarak eve geldi ama ben onu reddettim bütün çabasına rağmen evet demedim.Uc ay gibi evlenmeyi dusunmedigimi soyledim.Giderken bidaha asla gelmem gururum herşeyden öte diyip gitti ama uc ay sonra tekrar bir adım attı çok tartısma yasayarak oyle boyle sozkendik.Sonra anlasmazliklar devam edince ayrılmak istedim anlasamıyoruz diye ama eşim beni hiç bırakmak istemedi bırakmadı.İkimizde boğa burcuyuz ama hiç gecineneyiz bide ben hiç alttan almasını bilmem çok kaprisli paronayagimdir.Eşim beni hep alttan alır hiç ilgisiz bırakmaz ama ilgisi öyle hediyelerle falan değil.odaya iki dk kapansam hemen arkamdan gelir sensiz olmaz yanıma gel otur der hep umursar haksizda olsam hep o bireyleri düzeltir.Evliyken bir tartışmadan dolayı evi terk ettim ailesi bana kale alıp hepsi kızıp tepki verirken eşim hem kızgın uzgunken bile yine tepsiyle önüme yemek getirip yemek yedirirdi hamileyimdimde o gece yine ilgisi ihmal etmedi ama hayal kırıklığına yaşamıştı.Neyse işte eşim böyle bir insan.Ben faceden rahatsiz oldugum icin eve geldiginde telefona takilmaz yaninda oturayim diye.Hep benimle yemek yemek cay icmek ister.Bana her zaman şefkatli ilgilidir evden işe işten eve giden bir insan.kaynimla beraber çalışıyorlar hergun beş bucukta eve gelirler haftanın bir günü akşam üstü yakindaki kahveye maça gider.Ve bir değişiklik yaptığında bunu hep farkeder ne güzel olmuşsun canım benim ne tatlidir der.Sana seviyorum der gerçekten mi diye sorduğumda ise belli olmuyor mu diye koklayarak boynundan öper.Dün yine bende değişiklik farkedince güzel olmuşsun diyip o kuaföre gitmek istedi saçını yaptırdı kasını duzelttirdi.Normalde eşim çok bakimliydi ama inşaat işinde çalıştığı için yorgun olduğu için kendine bakmazdi ama çok yakışıklı manken gibidir eşim.Dün bi anda sen guzellesiyorsun ben cirkinlesiyorum diyip kuaföre gidince tuhaf geldi 15 dk geldi beraber çay içelim deyip kek getirdi.Ben erken uyurum genelde uyudugumda mutlaka gelip uyandırır sarılıp başımı oksayip şarkı şarkılar söyler bana.Ben hala ona karşı guvensizim kiskancim dediğim gibi eşim çok yakışıklı.Sizce eşim beni gerçekten seviyorda ben mi paronayagimdir saci ni kesmeye gidince bile yanlış anliyorum

  • Anonim diyor ki:

   Hamilelik döneminde olur ben daha kötüyüm her hareketinden artniyet arıyorum

  • derya diyor ki:

   Simarikligindan başka neden olacak. Benim Kocam bana bunları yapsa keşke. Bencilin huysuzun teki

  • Kırık diyor ki:

   Haline şükret canim ne hayal kirikligi yasayanlar var burda bence böyle davranislardan kacin ve edami sıkma sakin olmaya çalış ve eşine güven ben 15 yillik evliyim esime bu dediklerimin hepsini yaptim fakat ailesi beni en bastan beri istemedi her yaptigim hataydi her bastigim yer çukur.Ben yanlizdim ailem anne baba kardeşler yada akraba hic kimsem yoktu sürekli baski altinda olsamda eşimin hatrına dayanmaya çalışırdım Biz cok iyiydik taki 6 yil oncesine kadar 6 yildan bu yana yasadiklarimi anlatsam kimsenin akli almaz simdi ayrilmayi dusunuyorum yaptiklari soyledikleri hareketleri hep silecem belki ama bi gayretide yok yani hele son bi senedir icinden diyodur pes be kadin budami gol degil🤨ama cocuklarim var cok dusunuyorum dusundukce korkuyo korktukca yine dusunuyorum simdilerde

 11. Zeyno diyor ki:

  Arkadaslar slm ben 6 yıllık evliyim 2 cocugum vsr 4 yas ve 4 aylık esom eve gelmek istemediğin syledı bikackez 4 yasındakı oglum cok yoruyo onu eskiden byle dgldi ben artık icime kapanma basladım benı sevıyo bazen hissedyrm ama ndn ılgısız ve coj rahat ne yapmam lzm

 12. Vuslat diyor ki:

  13 yıllık evliyim 7 yıldır edi. ISSIZ ve beni gecindigiyorum. Bundan 8 ay önce eşimin buçuk yıldır bir kadınla birlikte olduğunu öğrendim kadın bana ulaştı çok şaşırdım her ikiside ben ondan kurtuldum deyip duruyor eşim benden af diliyor önce özurler afllar kavgalar 7 ay geçti güveni m kalmadı 12 ve 10 yaşında iki çocuğum var. maddi imkanları olsa bize dönmez di hissine kapıldım kazanmaya zaten çalışmiyorum.ne yapacağımı bilmiyorum. tek bildiğim çok sevdiğim güvendiğim o adam yok artık.

 13. Anonim diyor ki:

  Ahhhhhhh

 14. Anonim diyor ki:

  Biz kadinlar afetikce erkekler boyle yapar erkek mileti deyilmi hepsi ayni bosverin kacin onlar kovalasin 😉

 15. akkilli diyor ki:

  Size tavsiyem (Sabredin )… (susun ) sizi farkedip merak eder eşiniz yeterki cenenizi tutun :)))

 16. akkilli diyor ki:

  Uzatmiycam sabredin… kaçan kovalanir umursamayan eşinizi ve cenenizi gerekirse bu kaç gün tutun takı eşiniz sizi merak edip konuşturan kadar ozanın buraya anlatmasını z sorunlarınızı eşinize anlatırsınız ve çözüm süreci başlatır size emin olun ama önce ( susun).. (sabredin )

 17. manoğlu diyor ki:

  kadınların işi gücü para,erkekler evlenmeyin diyecem neredeyse.yada gidin temiz,itaatkar,paracı olmayan kızlar arayın.tabi bulabilirseniz

 18. ayşe diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar bende bir şeyler paylaşmak istiyorum ben kocamı çok seviyorum ama o benimle hiç ilgilenmiyor ilgi göstermiyor kısaca takmıyor beni ne desem kızıyor bana ne diyor mesela aşkım saçımı kestire bilir miyim diyorum bana ne git ne yaparsan yap diyor niye böyle yapıyor bilmiyorum halbuki ben ne yaparsam yapayım ondan izin alıyorum haberi olsun diyorum ama bana davranışı bu işte lütfen bana yardım edin bişeyler söyleyin ne yapa bilirim.

 19. nehir diyor ki:

  Kizlar bnd cok sey yasadm ama ne olursa olsun akilda kalanlarla insan afedemiyo

 20. Anonim diyor ki:

  Ben melek nur bes yillik evliyim esimi cok seviyordum esimi telefonda baska kadinlarla konusurken yakaladim ve bana dediki aramizda bisi yok kardesce konusuyoruz dedi bende affettim.yine kadin numarasi gordum telefonunda artik guvenmiyorum ona.oda benim pesimden cok dolaniyo her istedigimi yapmaya calisiyo beni mutlu etmeye calisiyi ve bende ona inanmiyorum ne yapmaliyim????

  • Anonim diyor ki:

   bende ayni durumdaym hatta bizimki eve bile getirmis beralde caresi kesin tavir koymak veya affetmemek

  • Anonim diyor ki:

   sevıyorsa bır sure gozlemle bakalım napcak

  • Anonim diyor ki:

   ne derdımı anlatabılıcegım benı anlıycak bırı var ne bır sırdasım yapayalnızım sureklı aglıyorum 8 aylık hamıleyım kocam benı ıstemıyor farkındayım katlanmak zorunda olmak sureklı aldatılıyormuyum dusuncesı mutsuzluk bebek oyle yalnızım kı kafayı ıycem ben

 21. Anonim diyor ki:

  allah erkeklerin belani versin

  • Anonim diyor ki:

   bu nasıl cevap utanmaz kadınlara bak sen önce hepsi aşk sevgi sadakati bilmeyen paracı rahat umursamaz aile büyüklerine saygısız bir dolu kadın var

 22. Anonim diyor ki:

  Eşim normal zamanda çok ilgisiz ama işi düşünce değişiyor bazen bi evin içinde iki yabancı gibiyiz bu durum beni uzuyor ne yapmalıyım nasıl davranmaliyim

  • Anonim diyor ki:

   Benim eşim de öyle. Ve hatdaha ben 28 yasindayim benim ikinci evliligim. Bazı insanlar mutluluğu yakaliyamiyormu yoksa karşı taraf yani erkek mi sıkıcı onu bende çözemedim.

 23. semahat diyor ki:

  merhaba arkadaslar ,kocanizin yaninda aglamayin egosunu yükseltirsiniz.

  • yagmur diyor ki:

   arkadaşlar bende bır şey sorucam eşim benden 3 yaş küçük 1 yıldır evlıyız benı bır defa aldatdı genç bır kızla cok pişman oldum dedı affettım ama ben asla guvenemıyorum artık hep aklında genç kızlar oldugunu duşunuyorum ve son bır aydır gece 3 4 gıbı yatıyor tv izlıyor bende tartışıyorum senın derdın ne yatagamı gelmek istemıyorsun yalnızlık hoşunamı gıdıyor kafanda ne var hep başkasıyla kafasının meşgul old duşunuyorum napcam bılmıyorum

 24. Selin diyor ki:

  Merhaba ben selin 20 yaşındayım ve üç aylık evliyim evliligimin beşinci gününde eşimin üç çocuğunun olduğunu öğrendim 25 gunluk evliyken Bebeğimi kaybettim eşim benden yaşını bile saklamis tüm bu olanlara rağmen aileme hiç bir şey anlatmadim çünkü kocami seviyorum olmussada benden önce olmuş dedim ama iki gün önce vatsap tan bi kadınla yazışmaları nı gördüm dünyam başıma yıkıldı esime söylemedim mesajları gördüğümü ne yapmam lazım dün gece sudan sebeb bağırdı bana sabaha kadar ağladım ben ne mutsuz olmak nede kocami mutsuz etmek istemiyorum ama bende bu kadar ağır şeyler yaşadım anlayışlı olmasi gerek mezmi cevap larinizi bekliyorum:((

  • Anonim diyor ki:

   Bence yalanlar üzerine mutlu bir yuva kurulamaz. Başından size yalan söylemiş,sonraki zamanlarda size doğru söyleyeceğini zannetmeyin. Bu yalan devam edecek .

   • ayşe diyor ki:

    Meraba arkadaşlar benimde kocam çok ama çok ilgisiz hiç benimle ilgilenmiyor bazen diyorumda bu beni artık sevmiyormu diye ne yapmalıyım bi akıl verin nolursunuz çıldıracağım yoksa

  • yagmur diyor ki:

   sen hep uzulen hep kuşkulanan ve hep aglayan olucaksın bır gun oyle yorulucaksınkı sevgınde bıtıcek emın ol

   • Anonim diyor ki:

    Slm herkeze cok uzulmeyin ben sonra uzulursunuz ne olursa olsun taviz vermeyin kendinizden emin olun emin adimlar attin

  • yagmur diyor ki:

   bitir bu işi yazık olucak sana bende aynı şeyı yapmalıyım aslında bılıyorum çok zor ama sonu yok bu işlerın ınan bana boyle devam edıcek

  • Zeynep diyor ki:

   Hala nasıl o adami kabul edebiliyosun sen evli değilmisin kimliğini nasil görmezdin üç cocuk demek ne de durumun cok zor allah kolaylık versın bence cocugun yokken bıran önce kurtul

  • Anonim diyor ki:

   Çocuğun olmadan hemen boşan

  • Anonim diyor ki:

   Bence hemen bosan sonra cok dizini döversin

 25. kader diyor ki:

  Esim eski sevgilisinin duvarina baktigini gördüm kavga ettik sordun nden bakiyodun diye can sıkıntısı dedi öyle sine dedi ona karşı içimde sevgi yok dedi affet diyo bidaha ayni hatayi yapmam yaparsan istediğini yap diyo çok üzüldüm neyapcam bilmiyorum ltfn yardım edin

 26. Sema diyor ki:

  Birak küssün

 27. esra diyor ki:

  esimle surekli tartisiyoruz ve bende buna dayanamıyorum oturup agliyorum benimle barismasi için simdi yine bana kustu bu durumda napabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.