Eşim Beni Aldatıyor Ne Yapabilirim

EŞİM BENİ ALDATIYOR NE YAPABİLİRİM?

Yayın Tarihi13 Ocak 2018 | EVLİLİK

Aldatılmak malesef hayatın gerçeklerinden bir tanesi ve her ne kadar genellikle erkekler eşlerini aldatsalar da, kadınlarda da aldatma vakalarına oldukça sık rastlanılabiliyor. Dolayısıyla hem kadınlar hem de erkekler için aldatılmaları halinde neler yapabileceklerine biraz değinmeye karar verdik. Eşim beni aldatıyor, ne yapabilirim diyorsanız okumaya devam edin.

Eşiniz veya sevgiliniz kim olursa olsun, aldatıldığınız zaman ilk yapmanız gereken şey içinizdeki duyguları ve söylemek istediklerinizi o kişiye yüzyüze söylemek. Bunu yapmadığınız taktirde maalesef içinizde kalan kelimeler yüzünden kendinizi yiyip bitirmeniz işten bile olmayacaktır. Pek çok kişi internet üzerinden veya mesaj göndererek bunun gerçekleştirilebileceğini sanıyor ancak birinin yüzüne duyguları ifade etmek ruh sağlığı için önemli. Ayrıca söylediğiniz sözlerden sonra karşı tarafı dinlemek zorunda da değilsiniz. Tek yapmanız gereken içinizi boşaltmak.

Aldatılmanın ilk şokunu atlattığınız zaman bu işten çıkarabileceğiniz dersleri dikkate alın. Artık aldatan bir kadının veya erkeğin nasıl davranışlar sergilediğini, nasıl bir karaktere sahip olduğunu biliyorsunuz. Gelecekteki ilişkilerinizde elinizdeki bu bilgiler aldatma eğilimi olanları seçebilmeniz için size destek olacak. Fakat unutmayın, aldatılmış olmanın etkilerini bir sonraki ilişkinize taşımayın ve herkese aldatacakmış gözüyle bakmayın. Bu durum maalesef yeni ilişkilerinizde güvensizlik olarak size geri dönecektir ve güzel gitmesi beklenen ilişkiler bile harap olacaklardır.

Dostlarınız ve aileniz de bu süreçte yanınızda olacaklardır. Onlarla konuşmaktan, yeni bir ilişkiye hazır hale gelene kadar onların sunduğu destekten çekinmemelisiniz. Unutmayın ki ilişkiler gelip geçici olabiliyor ancak aileniz ve dostlarınız neredeyse bir ömür boyu sizlerle birlikte olacaklar. Pek çok kişi, ilişkisi sırasında arkadaşlarını ihmal ettiği için ayrılık sonrasında boşluğa düşer ancak bu hatayı yapmadıysanız onlar da size kucak açmak için bekliyor olacaklardır.

Aldatılan kişiler maalesef sorunun kendilerinde olduğunu ve yeteri kadar iyi olamadıklarını düşünüyorlar. Halbuki bu noktada sorun aldatılan kişide değil, aldatan kişide olmaktadır ve kendinize suç bulup durmanız hiç bir işe yaramayacaktır. Bunun yerine kendinizle vakit geçirin ve aldatma potansiyeline sahip olan birisinden kurtulmuş olmanın keyfini yaşamak için hoşlandığınız etkinliklerle biraz rahatlatıcı vakit geçirmeye çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.