Erken Yaşta Kırışıklık Nedenleri

ERKEN YAŞTA KIRIŞIKLIK NEDENLERİ

Kırışıklar vücudumuzun yıllar içerisinde yaşanmışlığa verdiği birer tepkiler ve onlardan sonsuza dek kaçmak maalesef mümkün değil. En iyi bakım, en iyi estetik operasyonlar dahi bir noktada kırışıklara yenilecekler ve bu nedenle belli yaşlarda gelen kırışıkları biraz anlayış ile karşılamak gerekiyor. Fakat bazen genç yaşlardaki ve henüz kırışıklık beklenmeyen haldeki bireylerde bile onlar ortaya çıkabiliyorlar ve bu nedenle rahatsızlık duymak oldukça doğal. Erken yaşta kırışıklık nedenleri hakkında bilgi edindiğinizde, bu kırışıklarla mücadele etmenin yollarını da keşfedeceksiniz.

Öncelikle, yaşlanmanın en temel sebeplerinden birisinin güneşe fazla maruz kalmak olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor. Arada bir güneşlenmek ve güneşe maruz kalmak vücudumuzun doğru işlev gösterebilmesi için gerekli ancak bütün gün güneşte çalışmak, ondan korunmak için krem sürmemek veya güneş gören yerleri kapatmamak, maalesef DNA hasarına yol açarak erken yaşta cildinizin yaşlanmasına sebep olacaktır. Dolayısıyla güneşten korunmak için her zaman güneş kremimizi kullanmayı unutmuyoruz.

Cildimiz doğal olarak nemli olabilir ve bu bireylerde cildi nemle desteklemek gerekli olmaz. Ancak pek çok kadında tam tersi mevcuttur ve cildi nemlendirici ürünler ile bol bol nemlendirmek gerekir. Bilhassa ağır makyajları bütün gün taşıyanlar, makyajın altına bir nemlendirici katmanı geçmeden makyaj yapmamalılar çünkü cilt bütün gün havasız ve nemsiz bir şekilde kalacaktır. Her sabah ve akşam size uygun nemlendiriciyi uygulamanız, kırışıklara karşı etkili olacaktır.

Gülmeyi, yüzümüzle ifadeler yapmayı ve üzüldüğümüzde, kızdığımızda kaş çatmayı seviyoruz ancak maalesef bu davranışlar cildimizin esnemesine sebep olarak bilhassa göz çevresinde kırışıklara davetiye çıkartıyorlar. Cildin altındaki kaslar kasıldıkça, üstteki deride o hareketlere uygun izler meydana geliyor ve bunlar giderek artıyorlar. Dolayısıyla jest ve mimiklerinizi biraz kontrol etmeye dikkat etmelisiniz.

Beslenmeye dikkat etmemek, sigara, alkol, çay, kahve ve uyuşturucu kullanmak, hareketsiz bir yaşam tarzına sahip olmak ve bunun yanında stres altında olmak, iyi uyumamak da kırışıkların birincil sebepleri arasında çünkü vücudumuzun temel olarak bir bütün halinde çalışması, bir konuda eksiklik olduğundan bunun sonuçlarının cildimizde de ortaya çıkmasına sebep oluyor. Dolayısıyla sağlıklı yaşamın en temel kurallarını kesinlikle es geçmemek gerekiyor.

One Response to ERKEN YAŞTA KIRIŞIKLIK NEDENLERİ

  1. kadinvsaglik diyor ki:

    Erken yaşta kırışıklık nedenleri yazınız özenle hazırlanmış çok ayrıntılı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.