Erkeklerin Hepsi Aynı mıdır

ERKEKLERİN HEPSİ AYNI MIDIR?

Yayın Tarihi18 Ağustos 2016 | EVLİLİK

Kadınlar ile erkeklerin dünyalarının birbirinden çok ayrı olduğu bir gerçek. Ancak maalesef her erkek aynıdır düşüncesi kadınların aklında yer ettiği için bu konuda çok büyük bir önyargının olduğu gerçek. Her kadın nasıl ki dırdırcı değilse, her erkek de bir değil ve bunu kabul ederek onlara yaklaşmamız çok daha uyumlu bir ilişkinin anahtarı olacaktır. Erkeklerin hepsi aynı mıdır sorusunun cevabını arayanlar için biraz araştırma yaptık.

Erkekler konusunda yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi, onların devamlı olarak cinsellik düşündüklerine inanmak. Gün içerisinde erkeklerin de en az kadınlar kadar yaşam kaygıları bulunuyor ve pek çok erkek öyle aman aman cinsellik düşünecek vakti bulamıyor. Bunun yanında, reklamlarda, filmlerde veya herhangi bir yerde onların ilgilerini cinselliğe çekecek olan görsellerin sürekli olarak yayınlanması, aslında cinselliği onların aklına zorla düşürdüğümüz gerçeğini ortaya çıkartıyor. Her erkek durup dururken cinsellik düşünüp durmaz fakat bu konuda kadınlara göre biraz daha eğilimli olabilir. Bu eğilim ise çevresel etkenler ile ortaya çıkar.

Erkeklerin evlenmekten kaçtıklarına dair de genel bir düşünce mevcut. Her ne kadar bazı erkekler için evlilik hiç adım atılmaması gereken bir şey olsa da, aynısı bazı kadınlarda da var. Erkeklerin bu konudaki temel görüş farklılıkları, genellikle evliliğin zamanlaması ile ilgili oluyor. Kadınlar biraz daha evliliğe rahat ve hemen olabilir gibi yaklaşırken, erkekler hem daha çekingenler hem de hayatlarındaki her şeyin evlilik düzenine uygun olacağı anı bekliyorlar. Maddi manevi durum, aile ve arkadaş ilişkileri gibi onlarca farklı etken bu konuda rol oynuyor.

Kıskançlık konusu da erkeklerin üzerine yapışıp kalmış konulardan bir tanesi. Seven erkekler illa ki sevdikleri kişiyi kafese kapatır gibi kıskanmak zorunda değiller. Pek çok kadın ise kıskanmayan ya da kıskanma düzeyi düşük olan erkeklerin kendisini sevmediğine inanıyor ama kıskançlık sevginin bir ölçütü değil. Bunu ölçüt olarak almak ise yersiz yere kıskançlık yapan erkeklerin sevdiklerini düşünmenize neden olabilmekte.

Erkeklerin kendilerini idare edemedikleri de genel stereotipler arasında. Halbuki onlar da kadınlar kadar kendilerini idare edebiliyorlar fakat bazı konularda daha az titizler ve pek çok şeyi dert etmiyorlar. Bazıları ise iş yapmak istemeyip de anne evlerindeki rahatlıklarını korumak için kendini idare edemez gibi görünüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.