Erkekleri Etkilemenin Yolları

ERKEKLERİ ETKİLEMENİN YOLLARI

Yayın Tarihi10 Nisan 2018 | EVLİLİK

Erkekleri etkilemenin yolları denilince genellikle bu işin çok güzel olmak veya çok cazibeli olarak ilişkilendirildiği bir gerçek. Fakat aslında dış görünüşünüz ile bir erkeğin dikkatini çekebilseniz de, onu uzun vadeli olarak elinizde tutmanız neredeyse imkansız. Zira erkekler de sanılanın aksine kadınların sadece dış görünümüne bakmıyor, kendilerine uygun bir fiziğin yanında karakter de arıyorlar. Hatta çeşitli anketlerde, karakter uyumunun güzellikten daha önde geldiğini gösteren sonuçlar ortaya çıkıyor. Biz de uzun vadeli ve başarılı ilişkiler sürdürmek için erkekleri etkileyebileceğiniz bir kaç noktayı değerlendirdik.

Erkeklerin de kadınlar gibi ilişkilerde genellikle güven sorunları olabiliyor. Zaten bu sorunları da onların yaptıkları kıskançlıklardan az çok tahmin edebiliyorsunuz. Pek çok erkek aslında çok fazla kıskanç bir karakteri olmamasına rağmen sizin davranış ve sözlerinizi yanlış anlıyor olabilir. Eğer böyle bir durumu fark ederseniz ona güven verecek şekilde konuşabilir ve davranabilirsiniz. Ancak yanlış anlamayın, o kıskançlık yaptı diye hayatınızı baştan aşağı değiştirmeyin, sadece size neden güvenebileceğini ona gösterin ve gerekliyse ufak düzenlemeler yapın.

Bunun yanında erkekler sürekli kendileriyle ilgilenilmesini isteyen kadınları bir süre sonra itici buluyorlar. Zira onu biraz rahat bıraktığınızda sizinle kendi kendine ilgilenmek isteyeceğini görebilirsiniz. Fakat ona kendi hayatını yaşaması için bir alan bırakmazsanız bir süre sonra sizi çekilmez bulacaktır. Fazla özgürlük ve fazla kısıtlama arasındaki ince noktayı bulmanız gerekiyor.

İlişkilerde erkekleri en çok etkileyen şeylerden bir tanesi sevdikleri insanın yanında rol yapmak zorunda olmamak. Aynısı kadınlar için de geçerli fakat biz kadınlar biraz daha sosyal ilişkilerde uzman olduğumuz için erkeklerin düz mantıklarını kavramakta sıkıntı çekebiliyoruz. Erkekler ise her zaman oldukları gibi olmayı tercih ediyorlar ve rol yapmaları gerektiği zaman bunu hem beceremiyor, hem de sıkılıyorlar. Size uygun olmayan bir erkeği etkilemek ve onu istediğiniz şekle sokmak için çaba göstermek yerine kendisi doğrudan size uyan bir erkeği bu anlamda etkilemek daha kolay olacaktır.

Elbette eğlenmek hem erkekler hem de kadınlar için önemli. Ciddi ama içinde hiç eğlence olmayan bir ilişki erkekleri etkilemekten uzak olacaktır. Bu nedenle ne kadar ciddi ne kadar eğlenceli olacağınızın ayarını iyi yapmayı unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.