Erkekler Neden Kıskanırlar

ERKEKLER NEDEN KISKANIRLAR?

Bazı kadınlar kıskanç erkeklerden hoşlanırken bazıları kıskançlığın pek de hoş bir şey olmadığını düşünür. Fakat erkekler neden kıskanırlar sorusunun cevabını bilmeden bu tercihin pek de bir anlamı kalmıyor. Sizler için erkeklerde kıskanma mekanizmasının çalışmasına dair bir kaç değerlendirmede bulunduk. Unutmayın ki kıskanç erkek her zaman en çok seven erkek olmayabiliyor ve bu nedenle pek çok ilişki başarısız bir şekilde sona eriyor.

Kıskanmak sevdiğimiz kişiye karşı hissettiğimiz çok normal bir duygu ve sevilen kişiyi bir başka kadın veya erkekle görmek bizim sinirimizi fırlatabiliyor. Ancak pek çok erkekte klasik anlamda bir kıskançlık yerine neredeyse her şeyden ve her kişiden sevgilisini, eşini kıskanmak gibi bir davranış görülebiliyor. Bu durum ise kadınların bir süre sonra partnerleri haricinde hiç kimse ile görüşmemeleri, bunun yanında istedikleri gibi giyinememeleri hatta kendi hayatlarını bile yaşayamamaları ile sonuçlanıyor. Dolayısıyla kıskançlığın bir sınırının olması gerekli ve bu sınır da tam olarak sizin kendi istekleriniz ile kesişen bir noktada.

Erkekler kadınların aksine çocukluk döneminden itibaren genellikle baskılanmıyorlar ve içlerinden geldiği gibi davranmakta oldukça özgürler. Bilhassa küçük beldelerimizde ise kadınlar maalesef aile ve toplum baskısı altında daha uyumlu bir karaktere sahip oluyorlar. Fakat erkeklerin her istediklerini aldıkları bu düzen, maalesef ilişkiler içerisinde devamlı erkeğin sözünü geçirmeye çalışması olarak kendisini gösteriyor. Maalesef bu düzeyde bir kıskançlık ve söz geçirme takıntısının genellikle belli bir yaştan sonra tedavisi yok ve karşınızdaki insan hiç bir zaman değişmeyecektir.

Bazı erkekler ise kendilerine güvenemiyorlar ve karşılarındaki insanın onu aldatma, kandırma eğiliminde olduğuna inanıyorlar. Bu durum erkeğin kadında gördüğü bir kaç davranış ile de tetiklenebilir ve normalde mevzu bahis olmaması gereken şeyler ciddi bir krize dönüşebilir. Bu tip erkeklerde kıskançlığı yenmek için partnere güven kesinlikle tahsis edilmelidir.

Bir kısım erkeklerde ise kişinin kendine bakış açısı kıskançlığı yaratır. Başka bir kadınla yakınlaşmaları halinde akılları kolayca o kişiye kayabilen erkekler, kadınların da aynı durum içerisinde olacaklarını düşünürler ve bu nedenle partnerlerinin çevresinde erkek sinek uçmasına bile tahammül edemezler. Dolayısıyla bu kıskançlık aslında erkeğin kendine bakış açısından kaynaklanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.