Erkekler Kadınlardan Ne Bekler

ERKEKLER KADINLARDAN NE BEKLER?

Yayın Tarihi29 Aralık 2016 | EVLİLİK

Biz kadınlar genellikle erkeklerin bizi pek anlamadığını düşünür ve bu nedenle biraz üzülür, onları duygusuz birer varlık olarak görürüz. Halbuki erkekler de kadınların onları anlamadıklarını düşünüyorlar ve bunda kısmen haklılar diyebiliriz. Zira kendini ifade etme konusunda biraz daha zayıf olan erkekler, biyolojik yapıları gereği duygularını tam olarak aktarmakta zorlanıyorlar ve bu durum nedeniyle sizin onu hiç bir şey anlatmadan anlamanızı bekliyorlar. Eğer sevgilinizin veya eşinizin tam olarak ne istediğini anlamakta zorlanıyorsanız erkekler kadınlardan ne bekler sorusunun cevaplarına da bir göz atın.

Erkekler kadınların aksine biraz daha az sevgi ve tutku beklentisi içerisindeler ancak saygı onlar için çok daha önemli. Onu olduğu gibi kabul etmediğiniz ve değiştirmeye çalıştığınız zaman ona saygı duymadığınıza inanıyorlar ve bu nedenle sorunlar baş gösteriyor. Bu nedenle bir erkekle birlikte olurken onun gelecekte de pek değişmeyeceğini göz önüne almalı, onu değiştirerek bir sonuç alabileceğinizi düşünmemelisiniz.

Biraz ego sahibi olan erkekler, bu egolarının tatmin edilmesi için partnerlerinin ona biraz hayranlık duymasını beklerler ancak bu hayranlığın yapmacık bir hale gelmiş olması onları rahatsız eder. Dolayısıyla onda hayranlık duyduğunuz şeyleri belirtirken ölçülü olmalı, bunun gerçek bir hayranlık olduğunu hissettirmelisiniz. Her şeyine hayranlık duymak onda yapaylık duygusu uyandıracaktır.

Onlar biraz daha arkadaşlık çevresindeki ilişkilerden hoşlanırlar ve partnerlerinin bir sevgi öznesi olmalarının yanında bir arkadaş olmasını da beklerler. Biraz daha geniş ilgi alanlarına sahip olan erkekler, bu ilgi alanlarını eşleri veya sevgilileri ile birlikte değerlendirmek isterler ve bu şekilde davrandığınızda size çok daha bağlı olacaktır.

Güzelliğe biraz daha değer veren erkekler, aslında güzellikten ziyade bakımlı olmaya bir değer veriyorlar denilebilir. Top modeller gibi güzel olmanıza gerek yok ancak onunla birlikteyken kendinize dikkat etmeniz, bakımlı olmanız ve hoş görünmeniz işleri oldukça değiştirecektir. Sizinle birlikteyse zaten sizi temel olarak beğendiğini unutmamalısınız.

Kişisel alan erkekler için bizlere göre daha önemli. Çünkü onlar atalarımızdan bu yana biraz daha başına buyruk yaşamaya alışmış insanlar ve gerektiğinde ona kendine ait özgür zamanını vermeniz gerekiyor. Sürekli olarak kıskançlık yaparak arkadaşlarıyla görüştüğünde bile arıza çıkarmanız, onu sizden giderek uzaklaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.