Erkekler Epilasyon Yapar mı

ERKEKLER EPİLASYON YAPAR MI?

Lazer epilasyon, kadınların cankurtaranlarından bir tanesi çünkü pek çok tüy ve kıl problemine oldukça uzun vadeli çözümler bulabiliyor ve böylece devamlı olarak ağda ile uğraşmak veya tüylerle mücadele etmek gerekmiyor. Onun bu güzel yanı, kadınların kişisel bakımları için daha az vakit harcayarak diğer önemli hususlara zaman ayırmalarına da müsaade ediyor. Ancak erkekler epilasyon yapar mı sorusunu kendine soran bazı erkekler de var ve bu nedenle epilasyon ile erkekler arasındaki bağlantıyı birazcık daha açalım.

Öncelikle, epilasyonun sadece kadınlara özel bir uygulama olmadığını, uygun koşullar altında ve uygun bölgeler üzerinde başarıyla uygulanabildiğini belirtelim. Kadınların kalıcı olarak kurtulmak istedikleri tüy miktarı biraz daha fazla ancak erkekler de günümüzde biraz daha tüylerinden arınmış olmayı diliyorlar. Özellikle vücut geliştirme veya spor gibi meşguliyetleri olan erkekler, kıllarından kurtulmak için daha hevesli oluyorlar.

Yapılan değerlendirmeler, erkeklerin bilhassa sırt bölgesindeki, elmacık kemiklerinin üzerindeki, ensedeki ve boyun bölgesindeki kılları aldırmak için lazer epilasyona başvurduklarını gösteriyor. Lakin son dönemlerde koltuk altı kılları, testisler ve genital bölgelerdeki kıllar gibi bölgelerde de lazer epilasyon uygulamalarının yapıldığı bir gerçek. Özellikle devamlı bakım isteyen bu bölgelerde gerçekleştirilen epilasyon seansları sonrasında, temizlik ihtiyaçları ciddi anlamda azalıyorlar ve bu iş daha kolay hale geliyor.

Bazı sporcuların özellikle bacak kıllarının alınmasını tercih ettikleri biliniyor ve vücut geliştirenler ise kaslarını daha iyi ortaya koyabilmek için göğüs bölgesinde epilasyon uygulamasını tercih edebiliyorlar. Yani aslında erkeklerin hepsi her konuda epilasyon talebinde bulunmuyorlar ve genel olarak amaca yönelik bir lazer epilasyon uygulamasının gerçekleştirildiği bir gerçek.

Epilasyon esnasında kullanılan lazer ışınları sadece noktasal olarak işlev gösteriyorlar ve orta deriden daha fazla ilerleyemiyorlar. Yani hangi bölgeye uygulanırsa uygulansın, herhangi bir iç organa zarar verme ihtimalleri yok. Ancak cildin sağlığının korunması açısından bronz tenler üzerinde epilasyon uygulanmıyor çünkü lazer epilasyon bu ciltlerde hem daha verimsiz oluyor hem de beyaz lekeler gibi problemlere sebep olabiliyor. Ayrıca operasyonun ardından bir kaç gün boyunca güneşe çıkmak yasak olduğu için bilhassa dışarıda çalışan erkekler biraz kısıtlanmış hissedebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.