Erkekler Beni Neden Terk Ediyor

ERKEKLER BENİ NEDEN TERK EDİYOR?

Pek çok kadın maalesef erkek arkadaşlarına doğru bir şekilde davrandığını, güzel olduğunu, sevimli olduğunu, sohbetinin güzel olduğunu, bakımlı olduğunu veya ideal bir kadın olduğunu belirtiyor ancak bir yandan da erkekler beni neden terk ediyor sorusunun da cevabını arıyor. Zira sebepsiz yere terk edilen çok sayıda kadın var ve herkes bu sorunun kökenine inmek istiyor. Sizler için ayrılıkla sonuçlanan ilişkilerinize dair bir kaç kelam etmeye karar verdik.

Öncelikle, ilişkilerde fazla fedakarlık yapmanın ilişkilerin sonunu bitirebildiğini belirtelim. Zira bazı kadınlar, sevgililerini memnun edebilmek için fedakar bir tavra bürünebiliyor, her şeye razı gelebiliyorlar. Halbuki erkekler bu kadar anaç tavırlardan pek hoşlanmıyorlar ve tabiri caizse daha dişli kadınları tercih ediyorlar. Aşırı fedakarlığın onlara pek de samimi gelmemesi nedeniyle ilişkiler de sona eriyorlar. Dolayısıyla fedakarlık ile ilgi arasındaki farka çok dikkat etmelisiniz.

Erkekler ise genellikle ilişkide sevgiyi sağlayan taraf olmayı severler. Yani siz ona çok fazla sevgi verir ve fedakarlık yaparsanız, onun kendi sevgisini size aktarmasına engel olur ve duygusal bir boşluğa saplanmasına sebep olursunuz. Zira sizin yakın olmak için gösterdiğiniz çaba, onun size yakınlık duymasına engel olmaya başlar. Binlerce yıldır genlerimizde bulunan koruma içgüdüsünün erkeklerde hala ciddi bir şekilde varolduğunu unutmamalısınız.

Erkeklerin daha dişli kadınları sevdiklerinden bahsetmiştik. Ancak bunun trip atan, somurtuk ve uyumsuz kadınlar olduğunu düşünmeyin. Erkeklerin dişli kadınlardan anladıkları, karakterini korumasını bilen ve gerektiğinde dediğini yaptırabilen bir kadın profili. Onun için her fedakarlığı yapmaya hazır olmanız, karakterinizin zayıf olduğu algısını doğuracaktır. Fakat aşırı güçlü olmanız da onlarda bir korku yaratacaktır. Dolayısıyla uyum ve uyumsuzluk, fedakarlık ve talepler arasındaki dengeleri çok ince şekilde kurmalısınız. Güçlü olmak isterken iticiliğin kitabını yazıp yeniden yalnız kalmanız çok muhtemel.

Gerektiğinde onlara hayır demeli, gerekmedikçe de hayır dememelisiniz. Bir isteğiniz olduğunda bunu belirtmeli ama isteğiniz olmadığında günlerce konuşmamak gibi tripkar davranışlardan da uzak kalmalısınız. Bu dengeyi koruyabildiğiniz zaman erkek arkadaşınızın size çok daha fazla saygı duyduğunu ve size sevgisini verebilmek için mücadele içine gireceğini siz de göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.