Erkek Arkadaşım Neden İlgisiz

ERKEK ARKADAŞIM NEDEN İLGİSİZ

Yayın Tarihi23 Ekim 2012 | EVLİLİK

Erkek arkadaşınızı çok seviyor, hatta uzun vadede evlilik planları kuruyor olabilirsiniz. Hayallerinizde yapacağınız düğünden tutun da evinize koyacağınız eşyalara kadar her şeyi planlamış olmanıza rağmen sevgilinizin sevgisinden şüphe ediyor ve hatta ilgisiz davrandığını düşünüyorsanız erkek arkadaşım neden ilgisiz sorunuza belki de bu yazımızda bazı cevaplar bulabilirsiniz.

İşte erkeklerin ilişki ve evliliklerde zaman zaman ilgisiz davranmalarının sebepleri:

Heyecanın Kaybolması

İlişkinizin başlarında erkek arkadaşınız sizinle birlikte olmak için çaba gösteriyordu ve bu nedenle belki de gereğinden fazla ilgi gösteriyordu. Bu başlangıç heyecanı bittikten sonra sevgiliniz hayatının normal düzenine dönmüş olabilir ve baştaki yoğun ilgiden dolayı şu anda onu ilgisizlikle suçluyor olabilirsiniz.

Eğer erkek arkadaşınızın ilgisiz olduğuna gerçekten karar getirdiyseniz ilişkinizi veya evliliğinizi biraz hareketlendirmenin, daha önce denemediğiniz güzel şeyleri birlikte yapıp yeni keşiflerde bulunmanın vakti gelmiş de geçiyor olabilir. Monotonluğa fırsat vermezseniz erkek arkadaşınızın ilgisizliğine bir çare bulabilirsiniz.

Yoğun Sorumluluk Duygusu

Erkek arkadaşınıza sürekli olarak sizden sorumlu olduğunu hatırlatmanız onları yeterince rahatsız edecektir. Kadınlar bunu genellikle evlilik fikirleri konusunda gerçekleştiriyorlar ve sürekli olarak bir gün ağır sorumluluklar altına gireceğini düşünen erkekler yavaş yavaş korkmaya ve ilgilerini kaybetmeye başlıyorlar. Eğer buna mahal vermeyip sevgilinizi biraz rahatlatırsanız çok daha ilgi gösterme ihtimali var.

Sürekli Görüşmek İstemek

Her ne kadar o sizi sevse de sürekli olarak sizinle vakit geçirmesini istemeniz bir süre sonra erkek arkadaşınızın kendi hoşlandığı şeyleri yapamamasına, arkadaşlarını görememesine ve sizden soğumasına sebep olur. Kendinizi biraz özleterek, araya birazcık mesafe koyarak hem onun kişisel sınırlarına saygınızı göstermiş olursunuz hem de daha az görüşerek daha kaliteli buluşmalar elde etme şansınızı artırırsınız.

Erkek Arkadaşınızın Yapısı

Her insan birbirinden farklı olduğu gibi her erkek de birbirinden farklıdır. Arkadaşlarınızın sevgililerini görüp de kendi sevgilinizin ilgisiz olduğuna inanıyorsanız bu kararınızı bir daha gözden geçirin. Belki sizin için çok şaşalı partiler vermiyor, pahalı hediyeler almıyor, her saat başı telefon açmıyor olabilir. Ancak bu ilgisiz veya sizi sevmiyor olduğunun bir işareti olmayabilir. Erkek arkadaşınızın yapısını iyi inceleyin, ilgisiz olduğunu sandığınız pek çok şey sadece yılların getirdiği hayat deneyiminin ve karakterinin bir sonucu olabilir.

Bazen erkek arkadaşınızı çok fazla yargılıyor olabilirsiniz. Mümkün olduğunca onu sıkboğaz etmekten, yargılamaktan kaçının ve onu ne kadar sevdiğinizi yoğun ama ölçülü bir şekilde ona belli edin. İlgisizliğinin kaynağının doğru şekilde bilinmesi için hareketlerini, davranışlarını belli etmeden gözlemleyin ve buna çözümler getirmeye çalışın.

One Response to ERKEK ARKADAŞIM NEDEN İLGİSİZ

  1. söfm diyor ki:

    çok güzel bi site tam benlik ha ha ha:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.