Erkek Arkadaşım Eski Sevgilisiyle Konuşuyor

ERKEK ARKADAŞIM ESKİ SEVGİLİSİYLE KONUŞUYOR

Yayın Tarihi23 Eylül 2017 | EVLİLİK

Hepimiz ilişkilere mükemmel umutlarla başlarız ancak maalesef ilişkilerimiz genellikle umutlarımıza göre ilerlemez ve bir sebepten yollarımızı o kişi ile ayırmak zorunda kalırız. Ancak bazıları yolları birer sevgili olarak ayrılmış olsa da sonrasında birer arkadaş olarak hayatlarını sürdürürler. Bazıları içinse bu imkansız bir durumdur ve eski sevgiliyi bir daha yolda bile görmek istemezler. Dolayısıyla bu durum genellikle biz kadınlar için bir sıkıntı doğurur çünkü bazı erkekler de eski sevgilileri ile arkadaş kalmayı tercih ederler. Sonuçta erkek arkadaşım eski sevgilisiyle konuşuyor, ne yapmalıyım sorusunu kendine soranlar olur ve biz de buna bir cevap vermeye çalışacağız.

Öncelikle, erkek arkadaşınızın eski sevgilisiyle konuşmasının rahatsızlık vermesi gereken bazı özel koşulları mevcut. Dolayısıyla sadece arada bir arkadaş olarak görüştüğü eski sevgilisi için kıyameti koparmak yerine, bu koşulları değerlendirmelisiniz.

  • Eski hatıraları saklamaya veya evinde tutmaya devam ediyorsa
  • Size ayıracağı vakti onun için harcıyorsa
  • Devamlı olarak mesajlaşıyorsa
  • Eski fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından kaldırmadıysa
  • Hayatını ona sizden daha fazla açıyorsa
  • Aranızda kıyaslamalar yapıyorsa
  • Size devamlı ondan bahsediyorsa
  • Onun bir sevgilisi olunca üzülüyorsa
  • Size onun adıyla sesleniyorsa

Bu koşullardan bir veya bir kaç tanesinin mevcut olması, erkek arkadaşınızın hala eski sevgilisine dair bir özlem duymasının işareti olacaktır. Ancak sadece bir tanesi yahut hiç biri ortalıkta yoksa, durduk yere kıyameti koparmanın gereği de yok çünkü erkek arkadaşınız gerçekten de bir arkadaş olarak eski sevgilisine yaklaşıyor olabilir. Tabii ki karşıdaki kişinin de bu niyette olup olmadığını bilemezsiniz ancak bu noktada sizin sevgilinize olan güven duygunuz devreye giriyor.

Pek çok kadın erkek arkadaşını aşırı kıskançlık içerisinde boğma eğilimine girebiliyor ve bu durum erkekleri bir anda eski sevgililerine ittirmekte oldukça başarılı oluyor. Zira erkekler baskı altında kaldıklarında mücadele etmek yerine daha alışkın oldukları hayata dönmeyi tercih edebiliyorlar ve aslında eski sevgilisini sizin yerinize koymamış bir erkek, sizin baskılarınız neticesinde tekrar ona dönebiliyor.

Dolayısıyla erkek arkadaşınız üzerinde kurduğunuz bu kıskançlığı makul düzeylerde tutmalı, ona rahatsızlıklarınızı açık açık söylemeli ancak onu ezmekten de geri durmalısınız. Eğer eski sevgilisiyle sadece görüşmesi bile size kötü geliyorsa ve o da bundan vazgeçecek değilse, şansınızı zorlamak yerine yollarınızı ayırmanız sizin psikolojiniz için de daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.