Erkek Arkadaşım Çok Duygusuz

ERKEK ARKADAŞIM ÇOK DUYGUSUZ

Erkek arkadaşım çok duygusuz tümcesini pek çok kadının kendi kendine tekrarladığı bir gerçek. Zira erkekler yapı itibariyle ve daha sonra da çevrelerinden öğrenmeleri nedeniyle duygularını açmayı, onları etrafa göstermeyi pek sevmezler. Zira onların duygularına hakim, aklı selim insanlar olmaları beklenir ve bu bazen kendisini başka yönlerden açığa vurarak aslında onların da ne kadar duygusal olabileceklerini bizlere gösterir. Ancak bazı kadınların erkek arkadaşlarının, nişanlılarının ve hatta eşlerinin duygusal yönlerini görebilmeleri için çaba göstermeleri gerekir ve bu çabanın yoğunluğundan dolayı pek çoğu da bundan vazgeçer. Eğer onu biraz açmak istiyorsanız sizler için belli başlı önerileri bir araya getirdik.

Pek çok kadının sevgi sözlerini ve cesareti ilk olarak erkeklerden bekledikleri bir gerçek. Ancak onların da bu konuda çok başarısız olmaları, ipleri kendi elinize almanızı gerektirebilir. Onu biraz cesaretlendirmek ve duyguları belirtmenin bir zayıflık olmadığını göstermek için, duygularınızı önce siz ona söyleyin. Emin olun bir süreliğine sizin duygu ve hislerinizi duyan erkek arkadaşınız, bu huyundan vazgeçme eğilimine girecektir.

Bazı erkekler ise sözlü olarak duygularını aktarmaktan çok çekinirler ancak mesajla bunları yazarken daha rahat olurlar. Duygularını asla açıklamayan bir erkeği biraz mesajlaşmaya yönlendirebilir, böylece daha kısa sürede onları açmasını sağlayabilirsiniz. Yine de bu yöntemde de sizin biraz iteklemeniz gerekebilir ancak sözlü olarak duyguları aktarmaya göre daha güzel sonuçlar elde edeceğiniz kesin gibidir.

Çevrelerinin ne diyeceğinden korkan erkekler, zayıf olarak damgalanmak istemiyor olabilirler. Dolayısıyla çevrenizdeki insaların onun hakkında konuştuklarını biraz kontrol etmeli, onları başkalarının düşüncelerinden korumalısınız. Eğer devamlı olarak annenizin, kardeşinizin, arkadaşlarınızın onun hakkındaki düşüncelerini ona söyleyip durursanız, bir süre sonra size kendini iyice kapatması mümkün olacaktır. Dolayısıyla ikinizin arasındaki ilişkinin ikiniz arasında kalacağını garanti etmelisiniz.

Pek çok çiftin doğru bir iletişim yöntemine sahip olmaması nedeniyle bir tarafın hep iletişimden kaçındığı biliniyor. Özellikle sert tepkiler veren, karşısındakini susturan bir tarzınız varsa, erkek arkadaşınız size karşı gardını yükseltecektir ve duygularını iyice içine gömecektir. Bundan kaçınmak için onu cesaretlendirecek ve özendirecek bir tarzınız olduğundan emin olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.